Kotel olomouckých fanoušků? Těžké to muselo být hlavně pro Ferdu, usmívá se po postupu Pilíšek

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Dorostenci Bílých Tygrů měli v osmifinálové sérii hru po většinu času pod kontrolou. Olomouc porazili 2:0 na zápasy, k čemuž pomohl i důrazný obránce Vojtěch Pilíšek. V prvním utkání (11:1) dokonce skóroval, v odvetě (4:1) ho nicméně mrzelo trošku volnější tempo.

Cítíš, že jste sérii měli pod kontrolou?
První zápas jsme pod kontrolou měli, ale to, co jsme hráli ve druhém utkání, by v dalším průběhu play-off rozhodně nestačilo.

Potvrdilo se, že po drtivé výhře v prvním duelu nebylo na místě cokoliv podcenit?
Určitě ano. Po těch pátečních jedenácti gólech jsme měli sebevědomí nahoře, a na ledě to bylo v odvetě vidět.

Myslíš to teď spíš v negativním směru?
Jo, snažili jsme se až moc vymýšlet, chtěli jsme hrát do prázdné brány. V příštích zápasech budeme muset hrát mnohem přímočařeji.

Bylo klíčové, že jste přestáli krušnou pasáž po olomouckém snížení?
To bylo hodně důležité, ale rozhodující podle mě bylo, když jsme vstřelili gól na 4:1. Před tím jsme měli hodně oslabení i přesilovek, bohužel jsme si jimi tolik nepomohli. Ten čtvrtý gól nás ovšem uklidnil.

Co jsi říkal na kotel domácích fanoušků, který proti vám celý zápas skandoval?
Já jsem to nijak zvlášť nevnímal, ale třeba pro Ferdu Macourka to muselo být v bráně náročné, když mu pořád nadávali. (smích)

Před sezónou jsi přišel z Havířova, už sis naplno zvykl na nové prostředí?
Určitě! V Liberci jsem byl už od května, takže jsem s týmem absolvoval i celou letní přípravu. Už na začátku sezóny jsem tedy byl úplně v pohodě.

Jak ten přestup obecně hodnotíš?
Rozhodně jsem za něj rád. Je tu lepší zázemí, navíc v Havířově juniorka i dorost sestoupily z nejvyšších soutěží. Chtěl jsem být v klubu, kde bude možnost zahrát si po dorostu i juniorskou extraligu.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři