Michael Krutil: Téměř jsem neváhal. Vím, jak v Liberci dobře pracují s mladými hráči

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Michael Krutil je první potvrzenou posilou Bílých Tygrů pro nadcházející sezónu. Jednadvacetiletý zadák už se stihl připojit k týmu. Jak proběhl jeho přestup a co od něj mohou fanoušci očekávat?

Jak se rodil tvůj přestup do Liberce?

Jednání probíhala už v průběhu uplynulé sezóny. Od domluvení finální podoby smlouvy už je to nějaký čas.

Tygři velmi dobře pracují s mladými obránci. Bylo to rychlé jednání?
Z možných destinací to pro mě byla jedna z hlavních možností. Když se Liberec sám ozval, v podstatě jsem ani neváhal. Vím, jak dobře tu pracují s mladými hráči a jaké tu jsou podmínky. Vedení tu klubu hodně dává.
Mluvil jsem s několika členy realizačního týmu. Říkali, jak to tu chodí a co bych mohl očekávat a co by oni čekali ode mě. Jsem rád, že tu mohu být.

A co by od tebe mohli očekávat fanoušci? Jakým stylem hraješ?
Budu se snažit pokračovat v mé fyzické hře. Pokusím se prodat ta kila a sílu, které mám.

Hovořil jsi s někým konkrétním o tom, jak to tu funguje?
Mluvil jsem s Davidem Aubrechtem, protože jsme spolu část sezóny hráli v Litoměřicích. Pomohl mi se tu aklimatizovat a ukázal mi, co a jak.

S Litoměřicemi jste došli až do semifinále Chance ligy. Jak se za celou sezónou ohlížíš?
Byla velmi úspěšná. Litoměřice se dostaly do semifinále poprvé v historii, takže to byla velká věc. Rozhodující zápas čtvrtfinále jsme vyhráli doma, to byl takový malý bonus. Sešli jsme se v dobré partě a dali tomu opravdu hodně.

Byly pro tebe vyřazovací boje dobrou průpravou na extraligu?
Určitě. Se Zlínem i Třebíčí to bylo velmi náročné. Hráči Zlína byli starší a hodně zkušení, kluci z Třebíče hráli zase hodně tvrdě. Dost mi dalo i to, že mi trenéři dávali hodně prostoru. Myslím si, že mě to posunulo a díky tomu můžu být tady.

V minulosti jsi působil i v AHL a Švédsku. Jak bys to porovnal s českým prostředím?
Těžko se to srovnává, každá ta soutěž má jiné nastavení. V Americe jsou menší hřiště a hokej je agresivnější. Nahodí se puk a jde se hned napadat. Ve Švédsku se zase víc bruslí.

Liberecký kolektiv je hodně mladý. Myslíš si, že díky tomu lépe zapadneš?
Podle mě ano. Snad jsem udělal dobrý první dojem a kluci mě mezi sebe vezmou.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři