Adam Najman se zařadil mezi nejproduktivnější juniory Chance ligy v přepočtu na ice time

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Server hokej.cz se ve své rubrice Hokej v číslech zaměřil na juniory působící ve druhé nejvyšší seniorské soutěži. Na sedmém místě se v pořadí produktivity mladíků v přepočtu na čas strávený na ledě umístil Adam Najman!

Najman odvedl v sezóně 2019/20 velký kus práce. Stabilně nastupoval v Chance lize, prosadil se i v extraligovém kádru Bílých Tygrů a do toho odehrál ještě dvanáct duelů za reprezentační devatenáctku.

V Benátkách nad Jizerou se hráč ročníku 2001 zařadil mezi tahouny týmu a s deseti zásahy ve 33 utkáních se stal jeho čtvrtým nejlepším střelcem. S celkovou bilancí 10+8 vyprodukoval průměrně 2,04 bodu za šedesát minut hry a zařadil se tak mezi nejlepší juniory v soutěži v přepočtu bodů na ice time. Žebříček s náskokem ovládl účastník posledního MS dvacítek Vojtěch Střondala z Litoměřic, jenž se dostal na hodnotu 3,14 bodu.

Adam Najman se také na přelomu kalendářního roku poměrně stabilně propracoval do A-týmu Bílých Tygrů, jenže při devátém startu v elitní české lize mu 26. ledna sezónu předčasně ukončilo nešťastné zranění ruky. Do nového ročníku ovšem mladý forvard půjde znovu v plné síle! Kromě pravidelných extraligových startů pro něj může být velkou motivací také prosincové MS U20, kde je brán za horkého uchazeče o nominaci. Přejeme hodně štěstí!

Nejproduktivnější junioři Chance ligy 2019/20 v přepočtu na ice time

Pořadí
1.
Vojtěch Střondala (Litoměřice)