Zámořské soutěže nejsou pro Matěje Pekaře žádnou neznámou, právě za "velkou louži" odešel z Liberce již před třemi sezónami. Postupně hrál za Jimmy Johns (NJPHL) a Oakland Jr. Grizzlies (T1EHL). V prvním působišti nasbíral během druhého ročníku ve dvaceti zápasech sedmatřicet branek a k tomu přidal ještě sedmnáct asistencí, ve třetím nastřílel během pětadvaceti utkání třináct gólů a čtrnáctkrát spoluhráčům na přesný zásah nahrál.

V play-off byl taktéž k neudržení, za čtyři starty během svého druhého ročníku v zámoří propálil hned sedmkrát soupeřova gólmana a jednou ještě asistoval. Neunikl tak pozornosti reprezentačních trenérů, kteří ho nominovali na mistrovství světa kategorie U17 a dalších patnáct reprezentačních zápasů.

V těch se prosadil pětkrát, na šampionátu jednou asistoval. A tak si ho v třetím kole a celkové šestačtyřicáté volbě zvolil tým Chicago Steel, který aktuálně hraje finále východní konference USHL proti Dubuque Fighting Saints. Gratulujeme!

Matěj Pekař draft USHL