Češi v generálce na Memoriál Ivana Hlinky podlehli Kanadě

Břeclav - Český výběr má za sebou poslední přípravný zápas před začátkem Memoriálu Ivana Hlinky. Od pondělí bude bojovat naostro, přičemž v generálce prohrál s Kanadou 1:3.

Pozice českého týmu na turnaji je velmi specifická. Poprvé v historii totiž bude obhajovat prvenství z minulého ročníku a to znamená jediné. Ostatní týmy si budou na domácí výběr dávat velmi dobrý pozor.

To Kanada ukázala už v přípravném duelu. V šesté minutě skóroval Akil Thomas a přisoudil Výběru javorového listu vedení. Vyrovnal v deváté minutě Libor Zábranský, ale to bylo z pohledu ofenzivy našeho mužstva vše.

Naopak Kanaďané dvakrát skórovali zásluhou Aidana Dudase a Calena Addisona. Svěřenci trenéra Davida Bruka tak v generálce padli kolébce hokeje 1:3. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Lukáš Dostál a Akil Thomas.

Česko: Dostál (31. Dvořák) – Dajčar, Zábranský (C), Kowalczyk, Klejna, Adámek, Malík, Dluhoš – Arnošt, Gajarský, Čajka (A) – Blümel, Pekař, Pavel – Kvasnica, Matiášek, Lauko (A) – Plášek, Jeník, Kropáček – Sedlák. Kanada: Gravel (31. Rodrigue) – Dobson, Merkley, McIsaac, Woo (A), Smith (A), Addison, Bahl – MacDonald, McBain, Noel – Fortier, Dellandrea, Dudas – Foote, Hayton, Thomas – Groulx, Veleno (C), Burzan – Shepard.

Česká republika - Kanada 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Zábranský (Čajka) – 6. Thomas (Hayton), 19. Addison (Thomas, Hayton), 54. Dudas (Burzan, Groulx).

Sestava ČR: Dostál (31. Dvořák) – Dajčar, Zábranský (C), Kowalczyk, Klejna, Adámek, Malík, Dluhoš – Arnošt, Gajarský, Čajka (A) – Blümel, Pekař, Pavel – Kvasnica, Matiášek, Lauko (A) – Plášek, Jeník, Kropáček – Sedlák.

Sestava Kanada: Gravel (31. Rodrigue) – Dobson, Merkley, McIsaac, Woo (A), Smith (A), Addison, Bahl – MacDonald, McBain, Noel – Fortier, Dellandrea, Dudas – Foote, Hayton, Thomas – Groulx, Veleno (C), Burzan – Shepard.