Dobré představení na VTM! Deváťáci hladce vyhráli, osmá třída bojovala až do nájezdů

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - O víkendu byl na programu další díl VTM. Liberecký kraj, jehož oba výběry už tradičně tvořili pouze hráči Bílých Tygrů, změřil v Jablonci síly s Pardubickým, který zas čerpá výhradně z kádru Dynama. Devítka bez problémů zvítězila a zapsala letošní druhou výhru na VTM. Osmáci chtěli vybojovat vůbec premiérové vítězství, jenže v nájezdech byl šťastnější soupeř.

8. třída: Liberecký kraj - Pardubický kraj 4:5 po náj. (2:2, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Ficenec (Zenker), 11. Shpilka (Zenker, Kučera), 30. Ulman (Bartovič, Rozsíval), 35. Ulman - 1. Oliva (Kaštánek), 13. Jedlička (Urban), 19. Šmerda (Úlehla), 29. Maurer (Kaštánek), rozh. náj. Úehla.

Sestava Libereckého kraje: Tomeš (23. Macourek) - Maxin, Ficenec, Ehrenberger, Ciolek, Průšek, Macháček - Hájek, Jakub Jína, Kučera, Rozsíval, Zenker, Ulman, Bartovič, Shpilka, Jan Jína.

Hodnocení trenéra Vojtěcha Fialy: "S týmem U14 stále čekáme na první VTM výhru. Samozřejmě jsou pro nás zápasy krajských výběrů extrémně náročné, jelikož tým tvoří pouze hráči Bílých Tygrů. Pardubický kraj je nicméně v podobné pozici, doufali jsme tedy ve vítězství. Bohužel se nám ho vybojovat nepodařilo, soupeř si poradil s nájezdovou loterií. Kluky každopádně musíme za utkání pochválit, jen je třeba dát si větší pozor na zbytečné fauly. Oslabení nás pak stojí mnoho sil."

9. třída: Liberecký kraj - Pardubický kraj 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 22. Fiala (Varády), 30. Fiala, 35. Ehrenberger (J. Pérez), 36. Jobek (Vološín), 44. Jobek (Vološín) - 42. Kučera (Hiemer), 44. Pirner (Straka).

Sestava Libereckého kraje: Petříček - Ehrenberger, Varády, Jakubec, D. Pérez, Nebuželský - Jobek, Hois, Fiala, J. Pérez, Vološín, Riedel, Jansa, Janata.

Hodnocení trenéra Vojtěcha Fialy: "Jsme rádi, že jsme soupeře přehrávali po celou dobu utkání. I přes dva obdržené góly v závěru jsme si pohlídali výhru. Za nás nastoupili jen hráči Bílých Tygrů, kostru soupeřova týmu zas tvořili hokejisté z Pardubic."