Dorostenecká příprava končí, tým se sejde až na ledě

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Stejně jako A-tým, tak i starší dorostenci ukončili svůj suchý trénink ve čtvrtek 26. června. Po zaslouženém volnu mladí hráči konečně vyjedou na led a budou pokračovat v přípravě na další sezónu. O průběhu letní přípravy a o dalších plánech jsme vyzpovídali trenéra této kategorie Jiřího Vozáka.

Trenére, jak jste spokojen s uplynulou letní přípravou staršího dorostu?
Letní příprava určitě splnila účel, udělali jsme to, co jsme chtěli. Velkým nedostatkem však byla absence hráčů, protože jsme měli hodně nemocných a zraněných. Další komplikací bylo počasí, kdyby bylo trochu lepší, tak jsme třeba běhali víc v horách. Bylo to tedy menší znepříjemnění přípravy.

Trenér Jiří Vozák

Když tedy počasí nepřeje, jak probíhají tréninky?
Řeknu to takhle: když je počasí dobré, chodíme běhat do lesa. Pro kluky to je změna prostředí, je tam i jiný terén oproti rovné dráze. Při nepříznivých podmínkách musíme být v tělocvičně, děláme kruhové tréninky. Ty jsou sice dobré, ale příroda je příroda.

Jak to je zatím se složením týmu? Určitě přišel někdo z mladšího dorostu…
Každoročně zapojujeme pár kluků z mladších kategorií, letos jsme to udělali také. Trénují s námi Vratislav Kunst, Vít Turský a Patrik Šíp, který je však zraněný a půjde na operaci s kotníkem. Nyní tedy trénovali tři mladší, ale na ledě jich chceme zapojit více.

A na druhé straně, kdo se připojil k juniorům?
V juniorce trénují Šír, Lakatoš, Janele a Klinger.

K A-týmu se zřejmě nikdo nepřipojil, že ne?
To je zatím hodně daleko. Hráči jsou určitě šikovní, ale byl by to pro ně velký skok.

Hráči nyní budou mít volno, kdy poté vyjedete na led?
V plánu to je na 21. července, kdy je první trénink na ledě. Dva týdny budeme v Liberci, první týden jednofázově, k ledu bude navíc suchá příprava. Druhý týden budou tréninky dvoufázové plus suchá příprava. Třetí týden pak odjíždíme na soustředění do Benátek. Chceme, aby byla trochu změna prostředí, navíc se i utužuje kolektiv.

Už máte domluvené přípravné zápasy či turnaje?
Zápasy budou s Hradcem, Mladou Boleslaví a se Spartou. Poté máme ještě turnaj v Litvínově, kde budou čtyři týmy: Slavia, Litvínov, my a čtvrtý účastník ještě není jistý, ale pravděpodobně Salzburg.