Filip Kovář: Pokud nebudeme tahat za jeden provaz, úspěch se nedostaví

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Bek Filip Kovář byl oceněn cenou pro nejlepšího obránce turnaje v Pardubicích. Hráč ročníku 2002 bude chtít navázat nejen na vydařené klání ve východních Čechách, ale i na úspěšnou minulou sezonu, v níž nasbíral během sedmatřiceti utkání hned sedmadvacet bodů.

Minulou sezonu se ti dařilo, nasbíral jsi spoustu bodů. Jak se za uplynulým ročníkem ohlížíš?
Samozřejmě na minulý ročník vzpomínám jako na úspěšnou sezonu, dostali jsme se na republikový závěrečný turnaj a obsadili jsme třetí místo. Bylo by super, kdybych navázal na formu, jakou jsem měl, ale osobně myslím, že nebudu dostávat tolik prostoru jako minulý ročník.

Jaká byla letní příprava a máš ji rád, nebo patříš k hráčům, kterým se protiví?
Letošní příprava byla hodně všestranná. Chodili jsme do posilovny a párkrát jsme běhali. Suchá příprava se mi líbila, celkově mě letní příprava baví, rád chodím do posilovny a rád se zdokonaluji a hlavně si dám, alespoň na chvilku, oddech od ledu.

Turnaj v Pardubicích se ti povedl. Cítíš, že máš před sezonou dobrou formu?
Turnaj se mi vyvedl, to je pravda, ale každý zápas není posvícení. Doufám, že v sezoně dostanu prostor a budu moct ukázat, co ve mně je.

Mohl turnaj v Pardubicích ukázal sílu týmu, nebo je na to ještě brzy?
Samozřejmě, tým máme silný, ale pokud nebudeme tahat za jeden provaz, tak můžeme mít tým, jaký chceme, ale výsledek se nikdy nedostaví.

Na čem potřebuje tým ještě zapracovat před startem ročníku a na čem potřebuješ zapracovat ty osobně?
Jako tým bychom měli zapracovat na plnění taktických věcí a osobně bych chtěl zapracovat na technice s kotoučem.

„Osobní cíle? Chtěl bych se udržet na klubové scéně a ukázat se v základní sestavě juniorky"

Dáváš si nějaké osobní cíle do příští sezony?
Chtěl bych se udržet na klubové scéně a ukázat se v základní sestavě juniorky, s níž teď trénuji.

Co říkáš na vaší skupinu v DHL Extralize juniorů? Kdo bude podle tebe nejtěžším soupeřem?
Naše skupina bude hodně vyrovnaná, takže bude záležet na každém bodu. Osobně si myslím, že nejtěžším soupeřem budou, i po zkušenosti s turnajem, Pardubice. Ještě bych doplnil Spartu.

Máte během srpna hodně přípravných zápasů. Myslíš, že by vám rozehranost mohla hrát do karet?
To je pravda, ale rozehraný bude určitě každý tým, takže to bude jenom na nás, jak s tím vynaložíme na začátku sezony.

Kdo je tvůj největší parťák v kabině?
Nejspíš Venca Moc, hodně si toho řekneme a zasmějeme se, hlavně sedíme vedle sebe v kabině.