Holky hokej neuvěřitelně baví, ví trenér Tygřic Jan Daněk

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílé Tygřice pomalu směřují k závěru sezóny. Do konce soutěže zbývají dva zápasy a našim ženám patří v průběžné tabulce ligy třetí místo. Jak ale hodnotí počínání týmu trenér Jan Daněk?

Bílým Tygřicím patří po třinácti zápasech ligy krásné třetí místo a daleko to liberecké ženy nemají ani k vedoucí příčce. Bilance sedmi výher, jednoho triumfu po samostatných nájezdech a pěti proher vypadá velmi kvalitně. A to přitom jejich cesta byla často velmi trnitá.

„V průběhu sezony jsme měli hodně problémů, zejména se skládáním kádru. Během letní přípravy jsme měli k dispozici osmnáct nebo dvacet hráček. Pak ale začala soutěž, zjistili jsme, že holky odmaturovaly nebo dodělaly vysoké školy a našly si zaměstnání. Některé skončily v Praze, takže se tým tak trochu rozpadl. Když se teď zamyslím, tak jsme jen jedno utkání odehráli na tři stabilní pětky,“ poznamenal trenér Jan Daněk.

A jak se na aktuální umístění svých svěřenkyň dívá sám lodivod? „Ještě minulé kolo jsem si osobně myslel, že bychom mohli hrát o vítězství, ale když jsem viděl, jak se holky trápily proti Děčínu, tak nakonec budeme spokojení s udržením třetího místa. Na prvním až čtvrtém místě je to hodně vyrovnané,“ objasnil Daněk.

Tygřice se kromě skvělých výsledků mohou pochlubit i dvěma velmi velkými talenty. Ve svém středu totiž mají nadějnou patnáctiletou útočnici Karolínu Hornickou a mladičkou třináctiletou brankářku Viktorii Švejdovou. Obě slečny už nakoukly do reprezentace do patnácti let a první jmenovaná má do konce za sebou i tři starty v české „osmnáctce“. Není tajmestvím, že Karolína i Viktorie sbírají zkušenosti i v týmu mladšího dorostu „B“. „Jsou to super holky. Věřím, že to obě dotáhnou daleko,“ chválil hlavní kouč.

„Jak už jsem řekl, často máme problémy se složením kádru. Když to vyjde dobře, tak jsme schopní složit družstvo ze tří útoků a dvou obranných dvojic. Nicméně důležité je, aby holky hokej i nadále bavil,“ zdůraznil Daněk.

Ten si práci u výběru Tygřic pochvaloval a v souvislosti s ženským hokejem kladně hodnotil nadšení všech hokejistek. „S ženským hokejem je to složitější. Hokejistky, které tady hrají, jsou v klubu již delší dobu. Většina z nich se zapojí do činnosti hostesek kolem áčka. Holky to neuvěřitelně baví. Kdyby je to nebavilo, tak tady nejsou. Tahle parta si hokej užívá a co se znám s pár lidmi z jiných týmů, tak u nich je to podobné,“ řekl na závěr trenér Bílých Tygřic Jan Daněk.

Nejproduktivnější hráčky žen:
Karolína Hornická