Jan Šír: Hodně jsme bojovali, takové vítězství jsme přesně potřebovali!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Dvacítka v utkání proti českobudějovickému Motoru zazářila výborným výkonem. Svého soupeře porazila vysoko 8:1 a položila tak základní stavební kámen k odrazu ze čtrnácté pozici tabulky. Během duelu zaznamenal hned čtyři body útočník Jan Šír, který se za střetnutím ohlédl.

Zápas proti Českým Budějovicím se bude hodnotit velmi pozitivně, že?
Takové vítězství jsme přesně potřebovali. Neprosazovali jsme se dobře směrem dopředu, ale teď konečně přišla velká výhra.

Jak se podle tebe vítězství urodilo?
Myslím, že jsme hodně bojovali. Také jsme se tlačili do branky a napadaly góly.

Znovu jste, stejně jako v předchozím utkání, vedli 3:1. Neobávali jste se trochu, že by se zase mohl soupeř dotáhnout?
Trochu jsme se báli, protože nás soupeř asi na dvě minuty zatlačil v našem obranném pásmu. Následně nás ale uklidnili dva rychlé góly a zbytek zápasu už jsme si pohlídali.

pokus ticketpro

Vstřelil jsi hattrick. Jak góly vypadaly tvým pohledem?
V zápase mi to lepilo a to jsem se ráno necítil příliš dobře. První gól byl spíš náhodný, u druhého jsem zakončoval do prázdné brány a třetí byl nacvičený signál od trenéra.

Přidal jsi i asistenci, která určitě taky potěší.
Je to tak. Radši většinou přihrávám než střílím, byl to pro mě dobrý zápas.

V čem si myslíš, že jste se oproti předchozím utkáním dokázali zlepšit?
Určitě jsme se víc tlačili do střelby a víc jsme bojovali. V dalších zápasech se musíme pořádně poučit ze čtvrtečního utkání a navázat na výkon proti Motoru.

Asi mi dáš za pravdu, že body jsou aktuálně potřeba jako sůl.
Určitě, jsme na dně tabulky a musíme se vyhrabat krůček po krůčku nahoru. Vysoká výhra by týmu mohla pomoct. Bude reprezentační přestávka, tak pořádně potrénujeme a připravíme se na další utkání.