Liberec bude mít zastoupení v reprezentacích U17 i U18!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Příprava na novou sezónu nezačíná pouze na klubové úrovni, ale i na reprezentační. A mladí Tygři u toho nebudou chybět! Akce sedmnáctky se zúčastní dvojice šelem, o rok starší kategorii posílí hned čtyři.

Reprezentační sedmnáctku čeká v období mezi 19. a 26. červencem přípravný kemp v Plzni a trojice duelů s výběrem helvétského kříže ve švýcarském Zuchwilu. Hlavní trenér Václav Eismann vsadil převážně na borce z domácích soutěží.

Mezi nominovanými nechybějí dva zástupci našeho klubu. Akce se zúčastní útočníci Tomáš Trunda a Jakub Hujer, kteří už loni pravidelně reprezentovali v kategorii U16. Na mezinárodní scéně tak nebudou žádnými nováčky.

Nominace českého týmu U17:

Jakub Šiler (Plzeň), Matěj Novotný (Hradec), Jan Špunar (Olomouc), Tomáš Trunda, Jakub Hujer (oba Liberec), Jonáš Jungwirth (Jihlava), Jiří Kulich (Chomutov), Aleš Čech (Kärpät, FIN), Marek Alscher (Pelicans Lahti, FIN), Ondřej Hrabík, Adam Bareš, Matyáš Šapovaliv (všichni Kladno), Matěj Prčík, Denis Puchala (oba Vítkovice), Šimon Slavíček, Jakub Hrdlička (oba Slavia), František Němec, Michael Schnattinger (oba Kometa), Patrik Brůna (Northwood, USA), Štěpán Maleček, Dominik Rymon, Robin Sapoušek, Samuel Šmajda (všichni K. Vary).
(21. července bude oznámena nominace dvou gólmanů na zápasy ve Švýcarsku).

Osmnáctka má před sebou přípravný kemp, jenž proběhne od 3. do 8. srpna ve Zlíně. Štáb lodivoda Jakuba Petra vsadil na 34 jmen, mezi kterými najdeme hned čtyři liberecké hráče! Všichni už s reprezentačními akcemi mají z uplynulých let bohaté zkušenosti.

Náš klub by měl mít zástupce na všech postech. Pozvánku totiž obdržel gólman Daniel Král, obránce Jakub Šedivý a útočníci Petr Gajda s Adamem Měchurou. Všem nominovaným gratulujeme a přejeme mnoho štěstí!

Nominace českého týmu U18:

Michal Ramík, Tomáš Suchánek (Třinec), Petr Gajda, Daniel Král, Adam Měchura, Jakub Šedivý (všichni Liberec), David Moravec, Jan Půček, Gabriel Szturc, Oliver Šatný (všichni Ml. Boleslav), David Jiříček, Dominik Soukup, David Špaček (všichni Plzeň), Matyáš Budina, Petr Moravec, Lukáš Pajer, Matěj Pinkas (všichni Hradec), Jakub Altrichter, Šimon Marha, Filip Šindelek (všichni Lidingö, SWE), Jakub Brabenec, Patrik Fajmon, Ivo Sedláček (všichni Kometa), Tomáš Machů, Martin Ryšavý (oba Vítkovice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara, FIN), Ondřej Cubo (Lukko Rauma, FIN), Marek Chvátal (Jihlava), Patrik Hamrla (K. Vary), Marek Brada (Björklöven, SWE), Matouš Menšík (Kärpät, FIN), Jan Kučera (Šumperk), Jakub Kos (Ilves-Hockey, FIN).