Národní celek žen kategorie U16 získal v Lillehammeru stříbrné medaile. U vyvedeného výkonu nechyběla ani Tygřice Karolína Hornická

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Obrovského úspěchu dosáhlo reprezentační mužstvo žen do šestnácti let v norském Lillehammeru, kde se konala Zimní olympiáda dětí a mládeže. Na zisku stříbrných medailí se výrazně podílela i Tygřice Karolína Hornická.

Karolína Hornická se stříbrnou medailí

Ve skupině dokázaly české reprezentantky předčit hned tři soupeře: Slovensko (2:1), Norsko (3:0) a Švýcarsko (2:1). Na obhájkyně z poslední zimní olympiády - Švédky (0:2) sice nestačily, ale i tak jim předchozí bodový zisk bohatě stačil na postup do vyřazovací fáze.

V rámci semifinále se Češky znovu utkaly se Švýcarskem. Na výhře 2:1 po samostatných nájezdech se výrazně podílela i Tygřice Karolína Hornická, která vsítila úvodní gól zápasu. Ve finále naše mužstvo opět narazilo na silné Seveřanky ze země tří korunek a po velké bitvě nakonec i podruhé na turnaji svým soupeřkám podlehlo. Jediný přesný zásah země ze srdce Evropy si připsala v patnácté minutě Laura Lerchová.

I tak ale patří celému reprezentačnímu výběru včetně Tygřice Karolíny Hornické obrovská gratulace k vynikajícímu výsledku. Více si o finále můžete přečíst zde.