Nezastavitelná Hornická: Druhé místo je zásluha týmové práce

Date of publication Author Kryštof Rossmann

L i b e r e c - Mladičká Karolína Hornická nasbírala v letošní sezóně čtyřicet bodů za sedmnáct branek a třiadvacet nahrávek, výrazně tak pomohla Tygřicím k zisku trofeje za druhé místo, její pocity si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Děvčata byla v letošním ročníku k nezastavení, vyhrála 10 utkání z šestnácti

Jak bys zhodnotila poslední duel sezóny?
První třetina byla z našeho pohledu taková vlažnější, trochu na nás vlétly, hodně bruslily a nebylo to úplně ono. Od druhé periody se celý obraz hry zlepšil, začaly jsme střílet branky a poslední perioda a poslední třetina již byla poměrně jednoznačná.

Povedlo se vám vybojovat druhé místo, považujete to za velký úspěch?
Samozřejmě, nikdo by zřejmě na začátku sezóny neřekl, že budeme takto vysoko. Myslím si, že jsme předváděly dobré výkony, hodně jsme se zlepšily. Přišel pan Daněk, který nastolil řád, pozvedl tým, díky čemuž jsme začaly vyhrávat. Odehrály jsme vyrovnané zápasy s Karlovými Vary, snažily jsme se, ale bohužel to občas nevyšlo hlavně kvůli nepovedeným závěrům.

Karlovy Vary jsou jediný tým, který jste neporazily, je ten rozdíl znatelný?
Rozdíl tam vidět je, minulý rok sestoupily z vyšší ligy a jsou trochu hokejovější. Jejich první lajna je kvalitní, hlavně protože tam mají několik reprezentantek. Myslím si ale, že jsme s nimi odehrály vyrovnané zápasy a mohly jsme klidně i zvítězit, akorát nám utekl závěr.

Po celou sezónu se ti osobně velmi dařilo, čím si to vysvětluješ?
Měla jsme dobré spoluhráčky, se Sabinou Johanovou se nám hodně dařilo, hrálo se nám spolu dobře. Myslím, že se celý tým vzájemně podporoval, takže druhé místo byla určitě zásluha týmové práce, nikoli jednotlivců.