Nominace na Memoriál Ivana Hlinky byla uzavřena: Jede Jeník, mezi náhradníky Had se Šírem

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Nominace na prestižní turnaj kategorie U18 Memoriál Ivana Hlinky byla zveřejněna. Nechybí v ní liberecký forvard Jan Jeník, který má účast jistou. Na turnaji se však mohou ukázat i Petr Had s Janem Šírem, kteří aktuálně figurují mezi náhradníky.

Před samotným kláním ještě proběhne tréninkový kemp, přičemž Češi vstoupí do turnaje 5. srpna ještě přátelským utkáním proti Kanadě. O dva dny později se utkají se Švýcarskem a následně budou hrát proti Švédům a Američanům. Důležité je také podotknout, že národní mužstvo bude obhajovat historický triumf z minulého ročníku.

Turnaj se také naposledy odehraje na české půdě před zahájením střídání pořadatelství, které Český svaz ledního hokeje domluvil s Kanadou. Zatímco liché ročníky bude hostit země v srdci Evropy, během sudých mužstva zamíří za oceán.

Jan Jeník ale nebude jedinou známou tváří pro liberecké příznivce. Na turnaj byl totiž nominován i bývalý Tygr Matěj Pekař, jenž vloni působil v dresu Oakland Jr. Grizzlies U16.

Nominace na Memoriál Ivana Hlinky

Lukáš Dostál, Daniel Kowalczyk, Libor Zábranský, Adam Gajarský, Karel Plášek (všichni Kometa Brno), Jakub Lauko (Chomutov), Dominik Arnošt, Vojtěch Kropáček (Sparta Praha), František Klejna (Karlovy Vary), Michal Kvasnica, Jakub Adámek (Třinec), Daniel Dvořák (Hradec Králové), Tomáš Dajčar (Olomouc), Jan Jeník (Liberec), Zack Malík (Vítkovice), Matěj Blumel (Pardubice), Jan Dluhoš (Zlín), Ondřej Pavel (Iowa Wild), Zdeněk Sedlák (Kärpät Oulu), Matěj Pekař (Oakland), Petr Čajka (Züg), Kristián Kolář, Jan Matiášek (Plzeň).

Náhradníci: Dominik Sklenář (Hradec Králové), Vojtěch Dobiáš (Zlín), Tomáš Koblížek, Radek Procházka, Vít Seemann (Chomutov), Vojtěch Střondala, Matěj Svoboda (Kometa Brno), Jan Šír, Petr Had (Liberec), Jakub Michálek (Třinec), Štěpán Pokorný (Tampa Scorpions), František Řehák (Kloten Flyers), Jan Grim (Slavia Praha), Tomáš Vlk (Pardubice), Radek Haas (Mladá Boleslav), Jakub Kašpar, Otakar Šik (Karlovy Vary), Adam Zich (Kladno).
Petr Had s číslem 27