Osmnáctka bere v přípravě dvě výhry! Oba Tygři produktivní

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Česká osmnáctka má za sebou dvě poslední přípravná utkání před mistrovstvím světa. V obou si připsala těsnou výhru, k ní jí dopomohli i oba Tygři. Kryštof Hrabík s Janem Bednářem si dohromady připsali hned čtyři body. Konečná nominace na turnaj bude oznámena v pondělí 10. dubna.

Česká republika - Finsko 4:3p (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

V prvním měření sil nastoupila česká reprezentace proti výběru Suomi. Finové se v první třetině dostali zásluhou Ylonena do vedení, ale o něj přišli během druhé třetiny. V závěrečné dvacetiminutovce se po brankách Virtanena a Seppäly prodloužovalo. Vteřinu před závěrečnou sirénou rozhodl po asistenci Kryštofa Hrabíka Filip Zadina a Češi tak oslavovali výhru 4:3.

Branky a nahrávky: 25. Kaut (Buchtela), 35. Zadina (Kaut, Kern), 47. Hladonik (Safin), 65. Zadina (Machala, Hrabík) – 4. Ylonen (Talvitie), 42. Virtanen (Talvitie, Ylönen), 48. Seppälä (Koskenkorva, Isiguzo).

Sestava ČR: Škarek – Galvas, Šalda, Buchtela, Zelingr, Bednář, Mikyska, Myšák – Kern (C), Chytil, Zadina – Hrabík, Hladonik, Kaut (A) – Machala (A), Kalaj, Safin – Gajarský, Škvrně, Pour – J. Svoboda

Sestava Finska: Luukkonen – Teräväinen, Isiguzo, Anttalainen, Latvala, Kaskinen, Utunen, Korhonen, Laitinen – Kupari, Ikonen (A), Vesalainen – Talvitie (C), Virtanen, Ylönen – Kotkaniemi, Koskenkorva (A), Tammela – Engberg, Aalto, Maansaari – Seppälä

Slovensko - Česká republika 4:5 (3:1, 1:3, 0:1)

Druhý zápas přinesl federální derby, přičemž byl opět k vidění velmi vyrovnaný boj a opět se dostali do vedení soupeři. Slováci vedli po úvodním dějství už 3:1, jenže stejným poměrem ovládli svěřenci trenéra Václava Varadi část s pořadový číslem dvě. V čase 22:15 skóroval Kryštof Hrabík, na něhož navázali Mikyska s Machalou. Prvnímu jmenovanému nahrával opět šikovný útočník Tygrů, při trefě ve 39. minutě se zase zapsal do listiny bodujících hráčů Tygr Jan Bednář. Do poslední periody vstupovaly oba celky s vyrovnaným skóre a úspěšnější byli i tentokrát hokejisté z České republiky. Rozhodující gól si připsal Marek Škvrně.

Branky a nahrávky: 4. Tóth (Žiak), 8. Feherváry (Ivan, Liška), 15. Fafrák (Kelemen), 35. Feherváry (Ivan) – 7. Buchtela (Hladonik, Kaut), 23. Hrabík (Machala, Kaut), 36. Mikyska (Bednář, Hladonik), 39. Machala (Buchtela, Hrabík), 45. Škvrně (Svoboda, Mikyska).

Sestava Slovenska: Ovečka – Šimurda, Ivan, Kupec, Korenčík, Feherváry, Pupák, Žiak, Dúžek – Stacho, Ružička, Havrila, Regenda, Fafrák, Baláž, Köver, Liška, Pospíšil, Urbánek, Tóth, Kelemen

Sestava ČR: Patera – Zelingr, Buchtela, Bednář, Myšák, Bukač, Král, Mikyska – Kern, Hladonik, Škvrně, Dvořák, Kaut, Machala, Zadina, Chytil, J. Svoboda, Hrabík, Safin, Pour, Kondelík

Oba liberečtí hráči na sebe svými výkony upozornili, ovšem konečná nominace bude definitivně oznámena až 10. dubna.