Osmnáctka nestačila ani na Suomi. Finové skvělí v defenzivě

Sundsvall - Ani druhý zápas na Turnaji pěti zemí ve Švédsku nevyšel české osmnáctce podle představ. Finům totiž podlehla 2:3 a po polovině turnaje tak má na svém kontě pouze bod. Góly našeho mužstva vstřelili Chytil s Šaldou.

FINSKO - ČESKÁ REPUBLIKA 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Sestava ČR: Patera – Kvasnička, Mikyska, Galvas, Šalda, Zelingr, Buchtela, Bednář – Kaut, Nečas, Hrabík – Zadina, Chytil, Kern – Dvořák, Škrvně, Václavek – Novák, Przybyla, Svoboda – Chrtek.

Sestava Finska: Lehtinen – Anttalainen, Korhonen, Latvala, Teräväinen, Latvala, Utunen, Laitinen, Viitasalo, Kaskinen – Talvitie, Ikonen, Kotkaniemi – Klemetti, Koskenkorva, Tammela – Luusuaniemi, Seppälä, Enberg – Maansaari, Aalton, Routsi.

Do utkání vstoupili lépe Finové. Aame Talvitie dostal prostor na pravé straně, a i když mu bekhendová klička úplně nevyšla kotouč skončil až za Paterou. Na začátku druhé třetiny bylo vyrovnáno, Ikonen sice během úniku neuspěl a z následného brejku skóroval Filip Chytil.

Jenže poté převážil misky vah na stranu domácích Olli Kaskinen. Na dvakrát překonal českého gólmana bet větších potíží. Češi ještě dokázali reagovat, střílené nahození Radima Šaldy od modré čáry propadlo až do zařízení.

Za necelé tři minuty z levé strany vypálil Santeri Aalto, jenž zmrazil české příznivce a, jak se později ukázalo, přisoudil Finsku tři body. Naše mužstvo si sice v závěru třetího dějství vytvořilo tlak, ten však k vyrovnání nevedl.