Petr Šafařovský: Musíme hrát přímočařeji, aktuálně se soustředíme jen na Boleslav a Letňany!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Kategorie U18 má za sebou šest z celkových šestnácti kol, které jí přinesly osm bodů. Šikovný útočník Petr Šafařovský ví, že následující dva duely budou klíčové. „Jsme na Bruslaře dobře připravení. Bude to utkání plné důrazného hokeje, s tím ale počítáme," prozradil na úvod.

Máte za sebou šest zápasů z toho dvě výhry, dvě prohry v nastaveném čase a dvě porážky. Jak dosavadní část sezóny vidíš?
Vstoupili jsme do soutěže skvěle, se Spartou jsme odehráli velmi dobré utkání. Na Slavii jsme ale následně prohráli po nájezdech, což pro nás bylo vzhledem k průběhu trochu smolné. Od té doby nám to příliš neklapalo, ale řekli jsme si v kabině, že musíme něco změnit a ještě víc jsme stmelili partu. Snad to bude dobré.

Říkal jsi, že jste tmelili partu. Jak to proběhlo?
V pondělí jsme se sešli v pizzerii, dobře jsme se najedli a zahráli jsme si potom fotbálek. Uvolnili jsme trochu atmosféru od hokeje.

„Musíme hrát přímočařeji a víc střílet"

Co si myslíš, že by mohlo být receptem na to, aby naskočil dobře fungující mechanismus?
Rozhodně hrát jednodušší hokej, přímočaře do branky a víc střílet. Tým vždycky povzbudí, když vstřelí první gól, takže se o to musíme maximálně pokoušet.

Zmatek před bránou, Šafařovský šel do kolen

Čeká vás souboj s Mladou Boleslaví, pak budete hrát doma proti Letňanům. To budou určitě dva klíčové zápasy.
Určitě, jsme na Bruslaře dobře připravení. Bude to tvrdé utkání s důrazným hokejem, s tím ale počítáme. Musíme být důrazní a silní v předbrankovém prostoru a to jak v jejich, tak našem.

V základní části už vás čeká pouze deset utkání. Jakou roli má krátký časový plán na psychiku?
Na to se snažíme nekoukat. Aktuálně jsou pro nás maximálně důležité zápasy proti Mladé Boleslavi a Letňanům.

Hraješ v sestavě s mladšími hráči Benjaminem Vomáčkou a Michaelem Drábkem. Jak si spolupráci užíváš?
Užívám! Kluci mají v sobě plno energie, baví mě to s nimi.

„Cítím se hřišti velmi dobře. Měl bych se ale ještě víc tlačit do branky"

Jak bys zhodnotil svoje dosavadní výkony?
Jsem spokojený. Docela se mi daří a cítím se na hřišti velmi dobře. Musím se víc tlačit do branky a hrát přímočařeji, poté to bude ještě lepší.

Změnili jste něco v tréninku?
Trochu jsme proházeli lajny, ale nic se nemění. Řekli jsme si něco k tomu, jak to bude vypadat a jsme nahecovaní na čtvrtek!

Petr Šafařovský s klasickým číslem 95 na dresu