Rychle inkasované góly? Naše ohraná písnička, smutní Dominik Lakatoš

Date of publication Author Dominik Jakubec, Zuzana Spurná

Olomouc - Ani ve Zlíne, ani na Hané se Bílým Tygrům nepodařilo bodovat. Z moravského tripu se tak vracejí s prázdnou. "Pořád dostáváme venku rychlé góly, opakuje se to celou sezonu," smutní střelec jediné nedělní branky Tygrů Dominik Lakatoš.

Z moravského tripu se vracíte bez bodu. V čem byly oba zápasy podobné?
V obou zápasech jsme zaspali start a dostali rychlé góly. To se nám zkrátka nesmí stávat. Když hned v úvodu dostaneme jeden nebo dva góly a po první třetině pak prohráváme 0:2 nebo dokonce 0:3, těžko se to otáčí.

Čím to, že se podobné starty pravidelně opakují?
To vám bohužel nepovím. Je to taková ohraná písnička, provází nás to celou sezonu. Jako bychom snad čekali, než dostaneme dvě branky, a teprve pak začínáme hrát hokej. Snad už jsme dostali dost facek, abychom se konečně probrali.

Ve třetí třetině jste snížili na rozdíl jediného gólu, namísto vyrovnání ale přišel další gól...
Hru jsme otevřeli, hráli jsme hodně dopředu a pak už se stane, že zůstanou vzadu otevřená vrátka. Soupeř nás za to potrestal, ale to se v dané situaci zkrátka stane. Chtěli jsme vyrovnat, zatlačit Olomouc, ale bohužel namísto toho přišla inkasovaná branka.

Přitom ve třetí třetině jste soupeře tlačili. Je alespoň to malým pozitivem, že vás málokdo vyloženě přehrává?
Bojovali jsme do poslední vteřiny. Je vidět, že máme kvalitní tým, ale musíme hrát 60 minut, ne jenom dvacet nebo čtyřicet. Výsledek nepřijde sám.

Dominik Lakatoš s úsměvem

Druhá třetina nepřinesla příliš času v pěti na obou stranách. Jak to ovlivnilo utkání?
Bylo to až moc rozkouskované. My i Olomouc jsme měli spoustu vyloučených, ale ani přesilovky jsme nedokázali využít. Nějak bych to nerozebíral, prostě jsme i díky tomu ztratili další venkovní zápas. Nezbývá než jít dál.

Jak jste vlastně trávili trip na Moravě?
Byli jsme na hotelu, někdo byl i na procházce v Olomouci. Nijak zvláštní náš program nebyl. Naším cílem bylo co nejlépe se připravit, ale namísto toho jsme zase rychle inkasovali... A dál to znáte.

S jakým cílem jste do Zlína a Olomouce jeli?
Měli jsme za cíl udělat šest bodů, abychom trochu poskočili tabulkou a měli během reprezentační pauzy trošku klid. Jenže teď jsou karty ještě zamíchanější, stal se pravý opak. Není na co čekat, nemůžeme dál ztrácet.

Vypadli jste z elitní desítky, znervózňuje vás to?
Tím se nesmíme nechat rozhodit. Do posledního kola se budeme prát o každý bod. Díky bohu, že nás čeká pauza, kdy se můžeme trochu uklidnit.