Šír s Jeníkem v nominaci na Turnaj pěti národů v ruském Dmitrovu

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec- Jan Šír s Janem Jeníkem byli nominováni na Turnaj pěti národů v ruském Dmitrovu. Zatímco první jmenovaný má účast jistou, Jeník prozatím figuruje na seznamu náhradníků. Klání se uskuteční od 9. do 18. dubna.

Pozornosti trenéra Petra Hakena neunikli v nominaci na prestižní Turnaj pěti národů ani dva Tygři. V základní nominaci figuruje útočník Jan Šír, mezi náhradníky další forvard Jan Jeník. Češi se postupně střetnou se Švýcarskem, Švédskem, Ruskem a Finskem.

Kompletní nominace kategorie U17
Jan Dluhoš (Zlín), Libor Zábranský, Adam Gajárský, Vojtěch Střondala, Karel Plášek (Kometa Brno), Tomáš Dajčar (Olomouc), Daniel Dvořák (Mountfield HK), Tomáš Koblížek, Jakub Lauko, Radek Procházka (Piráti Chomutov), František Klejna, Filip Bernath, Otakar Šik (Karlovy Vary), Vojtěch Kropáček, Dominik Arnošt, Jakub Adámek, Michal Kvasnica (Třinec), Jan Šír (Liberec), Petr Čajka (Zug), Matěj Pekař (Oakland), Kristián Kolář (Plzeň), Ondřej Pavel (Iowa).

Náhradníci:
Jan Jeník (Liberec), Adam Zich (Kladno), Matěj Blümel (Pardubice), Filip Hadamczik (Sparta Praha), Matěj Svoboda (Kometa Brno)

Program reprezentace U17

13.4. 14:30 Česká republika - Švýcarsko
15.4. 14:30 Česká republika - Švédsko
16.4. 18:00 Česká republika - Rusko
17.4. 14:30 Finsko - Česká republika
Dominik Lakatoš v souboji o kotouč