Skvělý úspěch! Šesťáci na extrémně kvalitně obsazeném turnaji v Jihlavě brali stříbro

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Jihlava/Liberec - Turnaj o pohár hejtmana kraje Vysočina je již tradičně velmi kvalitně obsazený předvánoční turnaj. Tygří šesťáci se ho i letos účastnili a vybojovali stříbrné medaile, přičemž měli stejně bodů jako první Olomouc!

Výsledky turnaje

Bílí Tygři Liberec – HC Dukla Jihlava 1:1, 1:0
Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 1:2, 2:1
Bílí Tygři Liberec – HC Plzeň 1929 3:1, 1:2
Bílí Tygři Liberec – HC Hvězda Praha 1:1, 2:0

Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 2:2, 2:1
Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 1:2, 2:2
Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Steel 3:0, 2:1

Tygři na turnaji v Jihlavě předvedli parádní výkony. V základní skupině prohráli pouze dvakrát, se Spartou a Plzní. Ve finálové části dokonce nestačili jen na Olomouc a to v jednom poločase. I to však nakonec bylo rozhodující, Kohouti díky lepší vzájemné bilanci brali prvenství.

Trenér šesté a osmé třídy Vojtěch Fiala:

„Měli jsme stejně bodů jako Olomouc, ale kvůli jejich lepší vzájemné bilanci berou první místo. Při takové vyrovnanosti týmů a výsledků bereme druhou pozici jako velký úspěch. Organizace turnaje byla super, až na jídlo, na které si stěžovaly i ostatní týmy.“

Turnaj se odehrál systémem dvou poločasů, každý z nich se přitom počítal zvlášť. Důležité bylo tedy každé střídání. Tři první týmy z každé skupiny postoupily do finálové tabulky, kde se utkalo o první místo šest celků. Výsledky ze skupiny se přenášely.

Trenér šesté a osmé třídy Vojtěch Fiala:

„Kvalita zápasů souvisela s kvalitním obsazením turnaje, i když při systému dvou poločasů jako samostatných zápasů byli hráči mnohdy až zbytečně nervózní. Musím pochválit celý tým za obětavé výkony po celé tři dny. Podrželi nás také naši gólmani, přičemž Ferda Macourek byl dokonce vyhlášen brankářem turnaje.“