Těžká série čeká také mladší dorost! V osmifinále narazí na Chomutov

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - I třetí akademický celek vstupuje do play-off. Mladší dorost však čeká velká neznámá, s chomutovskými Piráty se totiž ještě letos v lize nepotkal. Dokáží svěřenci trenéra Milana Plodka navázat na výborné výkony z nadstavbové části? Bezesporu budou potřebovat Vaší podporu!

Mladší dorostenci po loňské, nepříliš vydařené sezóně předvádějí doslova dechberoucí výkony. Play-off si zajistili již druhým místem v základní části. Po konci nadstavbové skupiny navíc taktéž okupovali druhou pozici. K tomu dokázali hned třikrát přehrát lídra tabulky z Plzně. Jistojistě se tak můžeme těšit na parádní podívanou.

Představujeme soupeře - Piráti Chomutov

Jak již bylo řešeno, Tygři v prvním kole vyřazovacích bojů nastoupí proti chomutovskými Pirátům. Ti jsou pro ně velkou neznámou, jelikož spolu tyto týmy v letošní sezóně nesehrály ani jedno utkání. Západočeši vstupují do play-off jako druhý nejníže nasazený celek (vítěz nadstavbové skupiny o udržení C).

Piráti ve své skupině jednoznačně dominovali. Ovládli ji s náskokem sedmnácti bodů. Nejúspěšnější byli i ve využívání přesilových her (22,67 %) či hře v oslabení (87,59 %). Ani co se individuálních statistik týče, nezůstávají Chomutovští pozadu. Kryštofu Ouřadovi s přehledem patří první místo pro nejproduktivnějšího hráče. Jakub Veselý byl zase neúspěšnější ve střílení branek. Mezi brankáři dominuje Richard Běhula, který si připsal průměr 1,49 inkasovaných gólů na zápas a procentuální úspěšnost zásahů 93,68 %.

Play-off bývá každým rokem nevyzpytatelné, proto budou liberečtí mladíci potřebovat i podporu v hledišti. Úvodní zápas série se na severu Čech odehraje ve středu 9. března od 15:00. Následně se čtvrtfinále přestěhuje do Chomutova. Případné třetí, rozhodující střetnutí přivítá opět Svijanská aréna 13. března od 12:30. Připomínáme, že první kolo vyřazovacích bojů ELIOD Extraligy mladšího dorostu se hraje systémem na dvě vítězství.

Rozpis zápasů

Středa 9.3. od 15:00 ve Svijanské Aréně: Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov
Pátek 11.3. od 17:30 : Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec
Neděle 13.3. od 12:30 ve Svijanské Aréně: Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov

Milan Plodek (trenér mladšího dorostu)

„Dosavadní část sezóny bereme pouze jako přípravu před play-off, ale kluci si určitě zaslouží pochvalu za celoroční práci a teď je pouze na nich, kam až posunou ukončení této skvělé jízdy. Chomutov známe z přátelského utkání před sezonou a dále z Vánočního turnaje u nás v Liberci. Je to velmi kvalitní celek s hráči z reprezentace U16. Takže víme, že to bude boj doslova o každý metr ledu až do konce série. Do každého utkání půjdeme s pokorou a užijeme si každý okamžik na ledě, ať už bude jakkoliv dlouhý. Jsme maximálně soustředění a natěšení na prvního soupeře. Všichni se těšíme, až to ve středu vypukne."

Největší problémy nadělalo obranám soupeřů v dosavadní části sezóny trio Jan Kotyza (26+17) - Jan Šír (14+20) - Martin Maťátko (17+16), přičemž první jmenovaný dokázal získat dokonce prvenství mezi nejproduktivnějšími hráči nadstavbové skupiny A. V první pětce kanadského bodování se nachází ještě Martin Maťátko, jehož forma zápas od zápasu gradovala.

Velkou oporou našeho celku je po celou sezónu brankář Kristián Novák. Ten nastoupil během nadstavby k šestnácti duelům z dvaceti a hned v deseti z nich dovedl svůj tým k vítězství, a to i přestože čelil třetímu největšímu množství střel - 455.

Mladší dorost oslavuje vítězství

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři