Triumf pro Tygry! Christmas Cup 2017 splnil očekávání

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Tygři obhájili prvenství na Christmas Cupu a mohou tak oslavovat přítomnost poháru minimálně do dalšího ročníku. Naše mužstvo si dvakrát poradilo jak s královehradeckým Mountfieldem, tak pardubickým Dynamem.

Letošní ročník pořádaný za podpory Libereckého kraje doznal nemalých změn, když se hned tři duely odehrály jak ve velkém, tak i v malém hokeji. Atraktivní a nezvyklou hokejovou podívanou si užili diváci i samotní hráči. Tygrům se nakonec podařilo obhájit prvenství z minulého ročníku, když neprohráli jediný z duelů.

Výsledky velkého hokeje

Bílí Tygři Liberec - Mountfield HK 4:3
Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 2:1
HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK 2:0

Výsledky malého hokeje

Bílí Tygři Liberec - Mountfield HK 4:2 (hráno 4 versus 4)
Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 14:12 (hráno 3 versus 3)
HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK 5:5

Konečné pořadí turnaje

1. Bílí Tygři Liberec
2. HC Dynamo Pardubice
3. Mountfield HK
Fotogalerie Christmas Cup 2017

Trenér Milan Plodek o turnaji

"Zápas s Hradcem Králové byl jako vždy ve velkém tempu se spoustou osobních soubojů a šancí na obou stranách. Utkání s Pardubicemi se neslo spíše v přátelském duchu, minimum soubojů a vánoční pohoda. Obě utkání v minihokeji byla pro všechny novinkou a to bylo vidět i na hře. Kluci se dlouho rozkoukávali, co vlastně mají od soupeře čekat. I přesto si myslím, že hra na malém prostoru byla velmi zajímavá a divácky atraktivní. Turnaj byl velmi hezky zorganizovaný a přinesl klukům spousty hokejových zážitků."