Tygři našli v Marku Kvapilovi střelce. Všechno je tu super, tetelí se kanonýr

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Zápas s Litvínovem nabídl velice dramatický průběh. Tygři otočili skóre, poté jim tři body protekly mezi drápy v závěrečných minutách a nakonec tak brali vítězství po úspěšně zvládnutém prodloužení. Rozhodující branka padla z hole Marka Kvapila při početní výhodě, které Liberečtí využili hned tři. "V přesilovkách se snažíme improvizovat podle situace", líčí střelec tajemství úspěchu.

Marku, dnes se ti velice dařilo. Jeden gól a tři asistence! Co tomu zápasu říkáš?
Důležité jsou hlavně ty dva body. Jsem rád, že jsem mohl pomoct a že se nám dnes zadařily přesilovky.

Jak jsi svůj výkon prožíval?
Nijak zvlášť jsem to neprožíval. Bylo důležité, že jsme to otočili a že jsme se na třetí třetinu semkli.

Jaký byl klíč k tomu, že se vám přesilovky tak dařily?
Snažíme se to trénovat a už je to pár zápasů, co to takhle hrajeme. Dnes jsme měli také štěstí, na hokejku nám padly nějaké dorážky.

Co bys řekl k přesilovkové souhře s Martinem Bakošem a Tylerem Redenbachem? Máte nějak rozdělené role?
Snažíme se improvizovat tak nějak podle situace. Dnes to vyšlo. Nijak rozdělené to nemáme, hrajeme zkrátka tak, jak to vyjde.

Po příchodu do Liberce máš na kontě v osmi zápasech již dvanáct bodů. Napadlo by tě, že se ti v novém působišti bude tak dařit?
Spíš jsem v to doufal. Hrozně mě to tady baví a sedí mi i systém, který hrajeme. Snažíme si s kluky v lajně vyhovět. Je to jedno s druhým. Marek Kvapil na střídačce

Jak se ti tu zalíbilo po nehokejové stránce?
Zatím je tu všechno super! Jsem tu nadšený a jsem rád, že jsem tady.

Co ti pomohlo k tomu, že ti to zde tak jde?
Jak jsem říkal, je to taktika, kterou zde máme narýsovanou, a také kluci, kteří tady jsou. Je to jedno s druhým. Hrajeme kombinační hokej a mně se to tady líbí.

Jaký podíl na rozhodující brance bys připsal asistujícímu Martinu Bakošovi?
Dal mi to krásně. My jsme se na tomto domluvili. Obránci musí respektovat jeho střelu, takže se tam uvolnil prostor a dal mi to parádně.

Tygry teď čeká hokejová Liga mistrů, ty ovšem nemůžeš nastoupit. Jak moc to mrzí, když jsi takto ve formě?
Přišel jsem hlavně kvůli extralize. Já s tím bohužel nic neudělám, ale doufám, že se klukům zadaří. Budu se snažit odpočinout na další zápasy, co nás o víkendu čekají. Marek Kvapil na střídačce