O tom, že areál SportParku nabízí pro všechny pohybové aktivity výborné zázemí, nemůže být pochyb. Velkou modernizací však v poslední době prošly i kryté prostory Svijanské Arény, která je hlavním sídlem nejmenších Tygrů.

Za pomoci rodičů se podařilo zrealizovat návrh nové šatny pro třetí a čtvrtou třídu, což však není zdaleka jediným zásahem do struktury rozsáhlého komplexu. Útulnější zázemí mají okolo zmiňovaných šaten i samotní trenéři, kterým tato úprava výrazně usnadnila práci, jelikož zvládnou kontrolovat všechny prostory nejmenších naráz.

Ženy EP U16 - TOP2

Projektem uplynulé sezóny je i snídárna, kde si hráči mohou v klidu odpočinout a vychutnat si svačinu. Dalšími novými prvky jsou například tréninkové dresy, které obdrželi všichni hokejisté do čtvrté třídy, usnadnění organizace zápasů v minihokeji dopomohly naopak nové mantinely. Ty jsou zmenšeninou klasických a rozdělují hřiště na tři části bez pranicí o kotouč u nepropojených míst.

Článek o modernizaci šaten
Libor Daněk o modernizaci šaten
Tomáš Vozka o snídárně

Jak již bylo řečeno, důležitou součástí hokeje je i samotné vybavení hokejistů. Klub za pomoci Českého svazu ledního hokeje vyvrací tvrzení, že hokej je sport pro bohaté. „Pokud k nám dorazí někdo, kdo přijde bez jakéhokoliv vybavení, jsme schopni se o něj do začátku postarat," prozrazuje Libor Daněk, vedoucí trenér mládežnické základny TJ Bílí Tygři Liberec.

Na to, jak funguje tygří mládež se podrobněji můžete podívat v následujícím videu: