Liberec - Junioři slavili v utkání s Litvínovem tři body. Svého soka porazili 4:0 a potvrdili tak dobrou formu z posledních utkání. „Hráli jsme dobře dozadu. Kluci byli skvělí, pomáhali mi a blokovali střely," vyšvihl poklonu spoluhráčům po čistém kontu Roland Polášek.

Zápas proti Litvínovu jste vyhráli 4:0, ale jednoduché to určitě nebylo.
To určitě nebylo, ale byli jsme silnější a měli jsme převahu. Akorát ve druhé třetině měl Litvínov menší pasáž s převahou, kluci jednou propadli. Nájezd se mi povedlo chytit. Jinak spoluhráči předvedli parádní výkon, navíc blokovali střely, takže super.

Máš čisté konto. To určitě potěší, že?
Určitě ano. Důležité jsou ale hlavně tři body a další výhra. V posledních zápasech se nám dařilo, máme kupu bodů, téměř plný počet. Čisté konto už je jen třešnička na dortu.

Hráli jste proti poslednímu celku, ale určitě se nedalo říct, že bys měl málo práce.
Málo práce jsem asi neměl, ale nebylo jí ani nejvíc. Kluci mi hodně pomáhali, blokovali střely. To mi hodně pomohlo.

Byl v utkání nějaký zákrok, u kterého jsi měl strach, že by mohla akce skončit gólem?
Ve druhé třetině, kdy zůstal protihráč sám před bránou. Vystřelil, ale povedlo se mi chytit puk lapačkou. Ve třetí třetině byla ještě jedna situace, kdy hráč pálil do prázdné branky, ale kluci to zachránili a odpálili kotouč mimo nebezpečné území.

Co se z týmového hlediska v zápase vydařilo?
Hráli jsme dobře dozadu a organizovaně. Moc chyb jsme neudělali. Jediné, co si vybavím, byl ten nájezd z druhé třetiny. Jinak hráli kluci skvěle.