Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec - První domácí utkání play-off se Libereckým povedlo na výbornou. Vyvedený výkon na všech frontách korunoval svými fantastickými zákroky maskovaný muž Jakub Hrstka, kterého o nulu připravil na začátku třetí třetiny z dorážky René Najsar. „Měl jsem velké štěstí, které mi dříve chybělo." přiznal dnešní hrdina.

Jak chutná první vítězství v sérii?
Je to dobrý pocit. Venku jsme dvakrát prohráli, takže jsme museli vyhrát. Jsme rádi, že se nám to povedlo. V Třinci jsme měli málo štěstí, ale dnes se to konečně obrátilo na naši stranu. Kluci přede mnou hráli výborně.

Výsledek je 5:1. To je velký obrat oproti duelům v Třinci. Co se stalo a proč tak vysoké vítězství?
Semkli jsme se víc jako tým. Kluci hráli opravdu skvěle do útoku a v obraně byl prostě beton (směje se).

Potvrdilo se, že domácí led je opravdu důležitý pro zápasy play-off?
Určitě ano, bylo to vidět. Fanoušci byli slyšet a my jsme moc rádi, že přišli. Doufám, že přijdou i zítra.

Sám jsi měl v utkání fantastické zákroky. Který se ti povedl nejvíc?
Bylo to ve druhé třetině, když jeli proti mně dva na jednoho. Měl jsem velké štěstí, které mi dříve chybělo, protože jejich hráč měl prázdnou bránu. Já jsem jen natáhl beton a trefil mě.

Cítil jsi dnes, že by se ti mohlo dařit?
Určitě ano. Po pár zákrocích jsem se cítil dobře. Kluci mě i hodně podrželi, takže nebyl důvod to dnes nedotáhnout do vítězného konce (usmívá se).

Zítra Vás čeká další těžký zápas. Bude se hrát znovu od nuly. Co bude důležité?
Nejdůležitější bude, abychom podali stejný výkon jako dnes. Bylo to výborné a kluci opravdu lítali po ledě a jestli i já zachytám jako dnes tak musíme vyhrát.

Může v dalším zápase rozhodovat i únava. Teď máte za sebou náročná utkání rychle po sobě.
Je dobře, že jsme zvyklí i ze základní části hrát dva zápasy po sobě. Je to určitě vyšší tempo, ale my to zvládneme.