Nejmladší výběr českých hokejistek vstoupil do turnaje zápasem se Švýcarskem. Utkání mělo až nečekaně hladký průběh, hráčky národního týmu své soupeřky přestřílely poměrem 55:12. Rozhodující byly první dvě třetiny, ve kterých svěřenkyně Pavla Zuziaka vsítily pět branek. Samy po celých šedesát minut neinkasovaly ani jednu, a tak se mohly radovat z výhry 5:0.

Ve druhém měření sil už čekal těžší soupeř – Finsko. Od úvodního vhazování až po závěrečnou sirénu probíhal na ledě neskutečný boj a příchozí diváci moc šancí neviděli. V utkání nakonec padla pouze jediná branka, a to z hole Natálie Mlýnkové. Češky to ale s udržením hubeného náskoku neměly zdaleka jednoduché. V závěrečné periodě totiž musely ubránit celkem pět oslabení. To se jim nakonec po skvělém výkonu povedlo a po výhře 1:0 si s předstihem zajistily postup do finále.

Viktorie Švejdová o turnaji:

"Myslím, že se nám turnaj povedl. Jely jsme tam vyhrát. Nebo jsme si to spíš přály a těšily se na to celou sezonu. Nakonec se ten poslední zapas nepovedl a je to škoda. Emoce po finále se nedají snad komentovat, všem holkám tekly slzy a bylo nám to všem hrozne líto. Každopádně si myslím, že být druhé v Evropě není špatný a je to super výsledek. Za nulu jsem samozřejmě ráda a je super že jsme za celý turnaj dostaly jen dva góly. Bohužel to bylo ve finále."

Utkání se Slovenskem hráčky se lvem na prsou nezačaly v ideálním tempu, v prostřední dvacetiminutovce se ale rozehrály, a nakonec vstřelily šest branek. V české svatyni se představila Tygřice Viktorie Švejdová, která za svá záda nepustila jedinou střelu. Naše hokejistky tak prošly, i s přispěním liberecké talentované brankářky, základní skupinou bez jediné inkasované branky a bez bodové ztráty.

Ve finále narazily nejmladší české reprezentantky na stejně staré Rusky. Podobně jako v utkáních dospělých, i zde se jednalo o velmi vyhecované a bojovné utkání. Hráčky z největší země světa získaly dvoubrankový náskok. Češky se ve druhé třetině dočkaly snížení, i přes obrovské množství šancí už se jim ale nepodařilo vyrovnat. Ženská „šestnáctka“ tak získala na Evropském poháru stříbrné medaile.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 0:5
Branky a nahrávky: 11. Mlýnková (Dýcková), 14. Čajanová (Kaltounková, Machalová), 26. Kaltounková (Čajanová, Machalová), 31. Kaltounková (Pejšová), 37. Mlýnková.
Švýcarsko: Maurerová (41. Paivaová) – Brichová, Christenová, Forsterová, Hauserová, Meierová, Neuenschwanderová, Vallariová – Freyová, Gianolaová, Lambertová, Leemannová, Lutzová, Pagnamentaová, Seifertová, Staubová, Thalmannová, Zimmermannová.
Česko: Štumbaurová – Škrdlová, Jandušíková, Kotounová, Pejšová, Šmajdová, Vlková – Mazancová, Mlýnková, Dýcková – Čajanová, Kaltounková, Machalová – Seroiszková, Škorpíková, Hájková – Fabšicová, Sarnovská, Nepokojová.

ČESKO – FINSKO 1:0
Branka a nahrávky: 41. Mlýnková (Dýcková).
Finsko: Kivimäkiová – Allinenová, Laitinenová, Lehtimäkiová, Mäkeläová, Parkkonenová, Seikkulaová, Timonenová – Holopainenová, Kailaová, Nuutinenová, Seikkulaová, Sundelinová, Simolaová, Tolvanenová, Teräväinenová, Vainikkaová, Vesaová, Yrjänenová.

SLOVENSKO – ČESKO 0:6
Branky a nahrávky: 20. Mazancová (Škrdlová), 22. Kaltounková (Machalová, Pejšová), 25. Machalová (Kaltounková), 26. Kaltounková (Machalová), 37. Mazancová (Dýcková), 56. Škorpíková (Machalová, Fabšicová).
Slovensko: Pösingerová – Vargová, Vysokajová, Kučerková, L. Šulíková, Jašková, A. Šulíková, Vannayová – Matejková, Kubeková, Dobošová, Nemčeková, Halušková, Schredlová, Klembalová, Hájniková, Durániková, Šimnová, Bučičová, Stančíková.
Česko: Švejdová – Škrdlová (A), Jandušíková, Kotounová (C), Pejšová, Šmajdová, Vlková – Mazancová, Mlýnková (A), Dýcková – Čajanová, Kaltounková, Machalová – Seroiszková, Škorpíková, Hájková – Fabšicová, Sarnovská, Nepokojová.

RUSKO – ČESKO 2:1 (FINÁLE)
Branky a nahrávky: 20. Škalevová (Lučnikovová), 27. Poňatovská (Škalevová) – 36. Machalová (Kaltounková, Čajanová).
Rusko: Alpatovová – Savoninová, Syčevová, Provorovová, Šmykovová, Golovkinová, Pankratovová – Mezencevová, Koržakovová, Puškarovová – Lučnikovová, Škalevová, Jakubivová – Markovová, Poňatovská, Šaškinová – Achmetovová, Boriskovová, Sokolovová. Trenér: Bobariko.
Česko: Štumbaurová – Škrdlová, Jandušíková, Kotounová, Pejšová, Šmajdová, Vlková, Seroiszková – Mazancová, Mlýnková, Dýcková – Čajanová, Kaltounková, Machalová – Sarnovská, Škorpíková, Hájková – Fabšicová, Nepokojová. Trenéři: Zuziak, Kosina a Mazánková.