Fantastická jízda trvala devět zápasů. Sérii deváťáků těsně ukončily Pardubice

Liberec - V prvních devíti soutěžních duelech v sezóně brali naši deváťáci pokaždé tři body. Úchvatnou sérii přerušily až Pardubice, které našemu týmu v prvním vzájemném měření sil paradoxně podlehly jedenáctigólovým rozdílem. Ukázalo se ovšem, že každý zápas je jiný. Dynamo výborně zachytilo začátek a už ve 3. minutě vedlo 2:0. Naši hráči se až do poslední sirény snažili do utkání vrátit, jenže snaha vyústila pouze v jednu vstřelenou branku.

10. kolo, sobota 14. října 2023
1:2
(0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 33:15 Beneš (Novák, Tureček; 5/3) – 01:00 Teml (Jindřichovský, Kovář; 5/5), 02:11 Andrejko (Fiala, Vítek; 5/5). Rozhodčí: Borecký – Serbus, Stárek. Diváci: 55. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 1:60. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Průšek – Tomka, Sanejstr, Pacovský, Srnský, Novák, Tureček – Jančařík, Kubín, Šťástková, Volavka, Fadrhonc, Filo, Beneš, Kučera, Cerman, Čančík.

HC Dynamo Pardubice

Vavřina – Savič, Rohlík, Choutka, Dubovči, Čihák, Herynk, Mach – Kovář, Parakhonka, Jindřichovský, Teml, Rakouš, Andrejko, Vítek, Fiala.

Vojtěch Fiala
„Tak to přišlo. Po třech minutách hry 0:2, ale až do poslední vteřiny se hrálo s vidinou obratu. To se dneska nestalo a tak jsme dostali výchovnou facku. Pro další výhry tomu musíme jít víc naproti, především v situacích, které bolí a které nejsou samozřejmost. Když nebudeme blokovat, rvát se o každý odražený puk a jezdit nahoru dolů, sami se střílíme do nohy. V zápase, jako byl dnes, to znamená, že body berou Pardubice.“