Devítka porazila Brod, soupeře zlomila ve třetí části

Liberec - Tygří devátá třída šla do domácího duelu s Havlíčkovým Brodem v roli favorita, zároveň však bez mnoha hráčů běžné sestavy. Liberečtí hráči se dostali do vedení už v první minutě, načež se ale v koncovce trošku trápili a zápas byl ve skóre dlouho těsný. Zlom přinesla až závěrečná třetina.

15. kolo, čtvrtek 07. prosince 2023
5:1
(1:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 00:21 Kubín (Pacovský, Čančík; 5/5), 25:23 Volavka (Fadrhonc, Šťástková; 5/5), 43:27 Čančík (Kubín; 5/5), 45:42 Bartovič (5/5), 57:03 Kubín (Novák, Volavka; 5/5) – 21:45 Domkář (Lorenc, Machota; 5/5). Rozhodčí: Čamra – Juránek, Svoboda. Diváci: 30. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 49:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Průšek – Pacovský, D. Cerman, Srnský, Tureček, Novák – Volavka, Filo, Fadrhonc, Bartovič, Šťástková, J. Cerman, Čančík, Kubín, Hloušek.

BK Havlíčkův Brod

Lahoda – David, Karel, Trnka, Pařil, Sůra, Procházka, Teml – Zukal, Rauš, Rakušan, Lorenc, Suchý, Pilař, Machota, Šrámek, Houfek, Domkář.

Vojtěch Fiala
„Brod v této fázi nemá co ztratit, museli jsme respektovat jeho výsledky v posledních kolech. Navíc bez chybějících sedmi hráčů základu dostali šanci ukázat se další. Dvě třetiny jsme sice měli převahu v parametrech jako střely nebo držení kotouče, avšak gólově to byl vyrovnaný zápas. V podobné sestavě budeme i v sobotu na Spartě, což bude pro hráče možnost ukázat, že do základu patří.“