Liberečtí bojovali až do konce a to se vyplatilo, Kometu porazili 3:1

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Ve dvacátém kole porazili Bílí Tygři po velkém boji brněnskou Kometu 3:1. Duel sousedů v tabulce byl hodně vyrovnaný a diváci se první branky dočkali až v úvodu třetí části, když se Kometa dostala do vedení. Tygři ale nesložili zbraně a po brankách Podkonického a Klimenty dokázali skóre otočit. Liberečtí si tak připsali třetí vítězství v tomto týdnu.

20. kolo, neděle 07. listopadu 2010
3:1
(0:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 53. Podkonický (Kudrna, Dušek), 56. Klimenta (Hořava, Vak), 60. Podkonický (Kudrna, Hořava) - 42. Balej (Kvapil, Hruška). Rozhodčí: Husička, Pešina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 6093. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 0:1,3:1.

Pinc – Hunkes, Výtisk, Čakajík, Trončinský, Moravec, Rýgl – Podkonický, Dušek, Kudrna – Klimenta, Vak, Hořava – Jonák, Plodek, Víšek – Ondřej, Bárta, Kica.

HC Kometa Brno

Hovi – Mojžíš, Malec, Stehlík, Zubíček, Bičánek, Protivný, Kempný – Huml, Veselý, Svoboda Jaroslav – Erat, Brabenec, Hubáček – Hruška, Balej, Kvapil – Dlouhý, Svoboda Jakub.

Souboj třiatřicetibodových celků přinesl hned od prvních vteřin hokej v rychlém tempu. Kometa si vytvořila dvě první střelecké pozice díky Jaroslavu Svobodovi, Pinc, který se po jednozápasové pauze vrátil do liberecké klece, byl ale pozorný. Domácí pak hráli v rychlém sledu za sebou dvě přesilové hry, během kterých se usadili před Hoviho, ten však odolal i velkému tlaku, který si vytvořila Plodkova formace.

Tempo pak trochu opadlo a na další brankové možnosti se čekalo až do závěru první části. V polovině devatenácté minuty se na trestné lavici hostů sešli na devatenáct vteřin Kempný s Veselým, krátkou dvojnásobnou přesilovku ale Severočeši i přes tlak po střelách Hořavy a Hunkese využít nedokázali. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Prostřední část začala trochu opatrněji, Liberečtí nevyužili ani svou pátou přesilovku v utkání, a když se neujala ani střela Ondřeje z otočky, zkusili to opět hráči Brna. Pinc se měl co ohánět po střele aktivního Jaroslava Svobody a dorážce Veselého. Pak upadl při útočné snaze domácích Bárta a hosté se dostali do brejku dvou na jednoho. Kvapil volil přihrávku na Baleje, toho ale vychytala rychlá lapačka Pince.

Po polovině utkání se Moravané začali více tlačit před libereckou klec a především dva pokusy Hubáčka byly hodně nebezpečné. Na branku se ale stále čekalo a obrany obou týmů příliš vzruchu před brankáři nepovolovaly. Domácí trenéři reagovali na vzrůstající tlak Komety přeskupením řad, na stavu se ale do konce druhé třetiny nic nezměnilo.

Závěrečnou třetinu odstartoval nápor čtvrté liberecké formace, když nejprve Ondřejovu střelu tečoval těsně vedle Kica a Bártův pokus vyprášil betony brněnského brankáře. Poté ale Čakajík vyhodil puk mimo hrací plochu a hosté dokázali svou třetí přesilovku v zápase využít. Dlouhé čekání na gól ukončil Josef Balej, který rychle objel libereckou klec a střelou z úhlu překvapil Pince. Odpověď měl na holi v sedmačtyřicáté minutě Klimenta, kterého pěkně uvolnil Klimenta, Hovi ale předvedl výtečný zásah lapačkou a hosty podržel.

Kometa si pak hlídala náskok a Tygři se moc do útoku nedostali. Až do třiapadesáté minuty. To šel za zdržování na trestnou lavici Malec a domácí srovnali, když se pro přiťuknutí Kudrny přesně pod víko trefil Andrej Podkonický. Následovala další početní výhoda domácích, v ní ale ujel Radim Hruška a od modré se řítil sám na Pince, který dokázal jeho střelu na vyrážečku vyrazit. To ale stále nebylo vše a diváci si v posledních minutách přišli na své, především pak ti domácí. Necelých pět minut před koncem ujel po levé straně Tomáš Klimenta, natlačil se před branku a jeho střela propadla pod rukou Hoviho až do sítě.

Hosté pak odvolali brankáře a natlačili se před Pince, Malec ale zamířil jen milimetry vedle tyčky a Tygři pak přidali pojistku, když do prázdné klece zamířil Andrej Podkonický. Liberec tak porazil Brno po velké bitvě 3:1.