Date of publication Author

3. kolo, neděle 18. září 2005
7:5
(3:2, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: Myška 3x, Dvořák 2x, Kratochvíl, Suska. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Novota (Kudrnovský) - Arlt, Kubec, Nosek, Novotný, Turský, Dvořák - bartoň, Bernard, Erler, Hrníčko, Kořínek, Kratochvíl, Myška, Pěkný, Vondráček, Suska, Hubáček.

Liberec se dostal hned v úvodu zápasu do dvoubrankového vedení díky dobré spolupráci prvního útoku. Poté došlo během 3 vteřin k vyloučení na obou stranách, což nesvědčilo domácím. Při hře čtyři na čtyři soupeř snížil. Dvě minuty před koncem třetiny hosté vyrovnali, ale v poslední minutě Tygři gólem do šatny opět strhli vedení na svou stranu.

Hned v úvodu druhé třetiny Metuje opět vyrovnala, ale bylo to naposledy v zápase. Po krásném pasu přes půl hřiště od F. Kořínka dal Dvořák v přesilovce na 4:3. V polovině třetiny předvedl individuální akci Myška a domácí se opět dostali do dvoubrankového vedení.

Třetí třetina začala s velikým nasazením na obou stranách. Hosté sice ve 35 minutě snížili, ale po krásné kombinaci třetího a poté i prvního útoku v téže minutě utekli domácí do tříbrankového vedení. Hosté nasadili k náporu, ale nevyužili dvojnásobnou přesilovku v 38. minutě. Podařilo se jim sice snížit, ale více už jim domácí nepovolili.