Date of publication Author

11. kolo, sobota 17. prosince 2005
2:2
(0:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: Pěkný (Bartoň), Dvořák (Arlt). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

Kudrnovský - Arlt, Novotný, Karas, Nosek, Hubáček, Turský - Dvořák, Hrníčko, Vondráček - Bartoň, Pěkný, Myška - Škoda, Kubec, Jarolím - Erler.

Ke svému prvnímu utkání v Tipsport Aréně nastoupili Bílí Tygři s odhodláním a s cílem dovést utkání do vítězného konce.

První třetina nebyla ale ze strany domácích příliš povedená, naštěstí ani hosté nic zvláštního nepředvedli. Z ojedinělých šancí se tedy žádný gól neurodil, po první třetině bylo utkání bez branek.

Do druhé třetiny domácí doslova vlétli a přitlačili soupeře k jeho brance. Ostřelování hostujícího brankáře ale k ničemu nevedlo, byli to naopak hosté, kteří z brejku šli do vedení 1:0. Domácí tým branka nedeprimovala a zakrátko se dočkali vyrovnání po nejhokejovější akci zápasu. Bartoň zatáhl kotouč podél soupeřových obránců, ideálně našel v tandemu Pěkného, který utěšenou střelou z „voleje“ vyrovnal. Ve druhé třetině to bylo gólově vše, dalo se tedy tušit, že každá chyba ve třetím dějství může rozhodnout.

Na začátku třetí třetiny hosté opět využili brejk během soustavného tlaku Tygrů a ujali se opět vedení. Domácí tým se vrhl do útoku, ale brankáře hostí stále nemohl překonat. V závěru utkání, kdy už hosté mysleli na vítězství a přesto podnikli útočný výpad, je výborným obranným zákrokem zastavil Arlt. Puk na hůl a zodpovědnost na svá bedra vzal Dvořák, z vlastního obranného pásma se dostal až do střelecké pozice a střelou ala "padající list" dokonale zaskočil hostujícího brankáře. Zajistil tak Bílým Tygrům alespoň bod za remízu.