Date of publication Author

12. kolo, neděle 30. října 2005
8:2
(2:0, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Bernard (Pěkný), 39. Dvořák (Pěkný, Hrníčko). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Novota (Kudrnovský) - Novotný O., Nosek, Hubáček, Turský, Kořínek, Kubec - Suska P., Myška, Vondráček - Dvořák, Hrníčko, Erler - Škoda, Pěkný, Bernard.

Domácí měli od počátku zápasu navrch. Liberec hůře bruslil a ani kombinace mu nevycházela. Metuje se ujala vedení v 7. minutě a v 9. minutě přidala druhou branku.

Průběh druhé třetiny byl v podstatě obrazem té první a domácí přidali další čtyři branky. Ve 29. minutě vystřelil Pěkný na soupeřovu klec a odražený puk dorazil Bernard. Jen tím ale korigoval nepříznivý stav utkání.

Třetí třetina byla nejvyrovnanější, ale soupeř ve 35. minutě zvýšil opět svůj náskok. V přesilové hře sice Tygři po krásné kombinaci Pěkného, Hrníčka a skórujícího Dvořáka snížili, ale na zvrat v utkání to nestačilo, když nedokázali využít ani následnou přesilovku a dokonce ani v převaze 5:3. Domácí v 43. minutě dali osmou branku a jen potvrdili svou převahu.