Date of publication Author

18. kolo, neděle 27. listopadu 2005
1:3
(1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: Černý (Potocký, Suska). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

navrátil M. - Nosek, Novotný, Arlt, Turský, Kolmann, Hubáček - Myška, Hrníčko, Suska - Potocký, Šír, Černý - Dvořák, Bartoň, Jarolím - Pěkný, Kubec, Bernard - Erler.

Výsledek utkání předurčily úvody první a druhé třetiny, kdy v prvních minutách Tygři vždy inkasovali branku a poté teprve začali hrát. Takto špatné vstupy do třetin vždy zásadně poznamenají vývoj utkání.

Při první brance utkání zaspal na útočné modré čáře O. Novotný a situaci 2 na 1 vyřešili hostující útočníci bravurně – 0:1. Bílí Tygři zabojovali a výsledkem byla velmi dobrá střela V. Potockého, se kterou si sice hostující brankář poradil, ale na důraznou dorážku Vojty Černého už nedosáhl. Po první třetině tedy 1:1.

Tygrům se nepodařil ani vstup do druhé třetiny, kdy opět po chybě O. Novotného, který nastoupil k buly naprosto nepřipraven, hosté po 19 vteřinách skórovali a dostali se do vedení 2:1!! Libereckému tlaku pardubický brankář úspěšně odolával celou druhou třetinu.

Ve třetí třetině odváděli Bílí Tygři dobrý výkon, pohlídali si i začátek třetiny, ale k vyrovnání jim to nestačilo. Naopak hosté v závěru pečetili výsledek třetím gólem.