Date of publication Author

26. kolo, neděle 22. ledna 2006
6:4
(0:0, 4:2, 2:2)

Branky a nahrávky: Škoda (Dvořák), Suska J., Černý (Potocký), Šír (Černý, Potocký), Hrníčko (Suska J.), Bartoň. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 6:4.

Kudrnovský - Nosek, Kolmann, Karas, Jarolím, Arlt, Navrátil J., Novotný - Myška, Hrníčko, Suska J. - Potocký, Šír, Černý - Bartoň, Dvořák, Škoda - Kubec, Bernard.

Bílí Tygři nastoupili k utkání s odhodláním zvítězit a nasazení tomu odpovídalo. Od první minuty úvodního dějství se do soupeře pustili se vší vervou. Perfektním forčekinkem ho dostali pod tlak, bohužel ho nekorunovali brankou. Vynikající výkon totiž podával brankář hostujícího týmu.

Ve druhé třetině Tygři ještě zvýšili tlak na soupeřovo brankoviště a výsledek se dostavil. Nejprve nadvakrát Škoda dotlačil puk za soupeřova brankáře a dostal domácí do vedení. O chvíli později efektivně napadal Suska. Získal puk a sám ho blafákem uklidil do soupeřovy branky. Vedení 2:0 Bílé Tygry částečně uspokojilo, polevili a to soupeř využil. Srovnal skóre a začínalo se znovu. Domácí se naštěstí znovu probudili a pokračovali v nátlakové hře. Důraznou dorážkou dostal Tygry znovu do vedení Černý a vzápětí Šír zvýšil na rozdíl dvou branek. Za tohoto stavu skončila druhá třetina.

Na začátku třetí třetiny Bílí Tygři podruhé trestuhodně polevili a soupeř během jedné minuty dotáhl náskok a znovu vyrovnal skóre. Naštěstí se opět po důrazné dorážce dostali Tygři do vedení, před brankou soupeře se prosadil Hrníčko. Výsledek potvrdil pěkným blafákem při trestném střílení Bartoň.

Bílí Tygři byli v utkání lepším týmem, i když dvakrát trestuhodně promarnili svůj náskok tím, že polevili v nasazení a koncentraci. Přesvědčili se, že se musí hrát neustále naplno. Na druhé straně získali cennou zkušenost a také již vědí, že důraz před brankou přináší branky. Možná ne tak efektní, jako střela pod horní tyčku, ale nanejvýš důležité. Oba góly platí stejně - střela "pod víko" i "nehezká dorážka".