Date of publication Author

36. kolo, neděle 26. března 2006
6:3
(3:0, 1:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 2. Šír (Černý), 11. Suska (Dlouhý), 14. Dlouhý (Potocký), 16. Dlouhý, 32. Pěkný (Kolmann), 38. Pěkný. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3.

Navrátil (31. Novota) - Kolmann, Arlt, Novotný, Jarolím, Turský, Navrátil - Potocký, Dlouhý, Suska J. - Myška, Šír, Černý - Dvořák, Pěkný, Škoda - Erler, Kubec.

Hned od začátku utkání bylo vidět,že si Bílí Tygři chtějí užít a vychutnat poslední mistrovský zápas na domácím ledě, který se navíc odehrál v TIPSPORT areně.

Vše načal hned ve 2. minutě Šír po přihrávce Černého. V 7.minutě měli domácí přesilovku, ale nevyužili ji. Další početní výhodu v 11.minutě už ale zužitkovali, po přihrávce Dlouhého zavěsil Suska. Třetí branku domácích vsítil ještě v první třetině Dlouhý, tentokrát po přihrávce Potockého.

Druhá třetina byla herně plně v režii mladých Bílých Tygrů i když padl jediný gól do branky Pardubic. V 16.minutě se o něj postaral Dlouhý po individuální akci. Poměr střel ve druhé třetině 15:3 hovoří za vše. Domácí plně ovládali utkání, a tak si mohli dovolit i luxus neproměněného trestného strílení hned v úvodu druhé třetiny.

Ve třetí třetině pokračoval domácí tým náporem, který se na skóre projevil ve 32.minutě. To zvýšil Pěkný po pasu Kolmanna již na 5:0. V brance domácích už byl v té době Novota, který po dvou třetinách vystřídal Navrátila. Hosté snížili ve 38. minutě, ale odpověď domácích byl blesková. Ještě v téže minutě využil přesilovku Pěkný a zvýšil na 6:1. Trenér Pešán reagoval na vývoj utkání změnami v sestavě, příležitost dostali hráči, kteří v sezoně hráli méně. Pardubičtí hráči využili dvě přesilovky a zkorigovali stav, ale na zvrat v utkání to nestačilo. Domácí po výborném výkonu zaslouženě zvítězili 6 : 3.