Date of publication Author

5. kolo, neděle 12. října 2008
1:14
(1:3, 0:4, 0:7)

Branky a nahrávky: 8. Eichler. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:14.

Jiránek (od 23. Kuhn) – Minařík, Slavík, Čechura, Velechovský, Burdys, Balabán, Hošek – Eichler, Doubek, Drápela – Wieser, Spilko, Turský – Wiencek, Nejedlý, Kunst - Zachar. Trenér Jiří Peřina.

Hosté vlétli do zápasu jako uragán, během první minuty vstřelili dva góly. Domácí se ale vzpamatovali a v dalším průběhu první třetiny hráli zcela vyrovnanou partii. V 8. minutě snížil na 1:2 střelec Eichler. Hosté ale ještě do konce třetiny zvýšili na rozdíl dvou gólů. Od druhého dějství ale bylo na ledě již jen jedno mužstvo, hosté z Pardubic. Během druhé třetiny vstřelili čtyři góly a ovládali vývoj zápasu. Domácí se ještě jednou vzchopili, prvních deset minut třetí třetiny odehráli bez inkasované branky. V té chvíli to ještě vypadalo na přijatelný výsledek. Ovšem posledních pět minut utkání, to bylo jako zlý sen. Hosté z města perníku během nich vstřelili sedm (!) branek a upravili výsledek na hrozivých 1:14.