Date of publication Author

12. kolo, pondělí 17. listopadu 2008
7:2
(1:0, 3:0, 3:2 )

Branky a nahrávky: 38. Spilko (Wieser), 43. Eichler (Wiencek). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 7:0, 7:2.

Jiránek (od 23. Kuhn) – Turský, Hošek, Minařík, Slavík, Balabán, Čechura – Wiencek, Zachar, Eichler – Wieser, Doubek, Spilko - Kunst, Nejedlý, Guzik. Trenér Jiří Peřina.

Bílí Tygři nastoupili proti favoritovi utkání bez respektu, bojovali a snažili se dodržovat trenérovi pokyny. V první třetině inkasovali pouze jednou.

Ve druhé třetině pokračovali domácí „perníkáři“ v dobrém výkonu, libereckým hráčům se nedařilo stoprocentně pokrývat jejich útoky. Domácí celkem třikrát skórovali, hosté si sice vytvořili několik menších šancí, ale vážně ohrozit, nebo dokonce překonat domácího brankáře se jim nepodařilo.

Ve třetí třetině nejprve domácí zvýšili až na 7:0, teprve potom se dostali ke slovu hosté. Ve 38. minutě vstřelil první liberecký gól Spilko. Bílí Tygři se snažili až do konce utkání, i když bylo jasné, že na zvrat pomýšlet nemohou. Odměnou za jejich snahu byl druhý gól v pardubické síti, ve 43. minutě se o něj postaral Eichler.