Date of publication Author

20. kolo, neděle 18. ledna 2009
2:9
(1:2, 1:5, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Bělohorský, 15. Wieser, 16. Eichler (Bělohorský), 18. Bělohorský (Eichler), 19. Doubek (Guzik), 20. Spilko (Turský), 28. Bělohorský (Wieser), 36. Doubek (Nejedlý), 39. Wieser (Drápela). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6, 2:9.

Jiránek (od 23. Kuhn) - Turský, Bělohorský, Minařík, Slavík, Velechovský, Balabán, Čechura - Wiencek, Zachar, Eichler - Wieser, Spilko, Drápela - Kunst, Doubek, Guzik - Nejedlý. Trenér Jiří Peřina.

Bleskový vstup do utkání znamenal pro Bílé Tygry vedení již v 1. minutě. Gól vstřelil Bělohorský. V dalším průběhu třetiny se domácí úspěšně bránili útokům hostí, skóre se neměnilo. Až v poslední minutě prvního dějství zvýšil na 2:0 pro Bílé Tygry Wieser. Ale hned po buly se trefili i domácí a snížili na 1:2.

První pětiminutovka druhé třetiny ale bezezbytku patřila Bílým Tygrům. V 16. minutě se trefil Eichler, v 18. minutě vstřelil svůj druhý gól v utkání Bělohorský. Hned o minutu později zvyšoval po přihrávce Guzika Doubek. Výbornou pětiminutovku uzavřel ve 20. minutě Spilko. Domácí se ze čtyř inkasovaných branek nedokázali účinně otřepat. Podařilo se jim sice v dalším průběhu třetiny podruhé překonat libereckého brankáře, a snížit na 2:6, ale poslední slovo ve druhé třetině měli znovu hosté. Ve 28. minutě zkompletoval hattrick Bělohorský, kterému přihrával Wieser.

Třetí třetina už byla jasně v režii hostí, kteří kontrolovali náskok a přidali ještě dvě branky. Ve 36. minutě se zapsal podruhé do statistik Doubek a skóre utkání uzavřel ve 39. minutě Wieser po přihrávce Drápely.