Date of publication Author

26. kolo, neděle 01. března 2009
9:5
(3:1, 5:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Eichler (Wiencek, Drápela), 20. Eichler, 23. Eichler, 27. Wiencek (Bělohorský), 38. Wiencek (Eichler). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3, 5:4, 9:4, 9:5.

Jiránek (23. – 27. Kuhn) – Bělohorský, Němeček, Turský, Slavík, Balabán, Velechovský – Wiencek, Eichler, Zachar – Wieser, Spilko, Drápela – Kunst, Doubek, Lukeš - Nejedlý. Trenér Jiří Peřina.

Domácí tým předvedl drtivý nástup do utkání, prvních deset minut byli Bílí Tygři pod trvalým tlakem. Z toho také pramenily gólové situace, domácí „perníkáři“ dokázali tři využít a na začátku 11. minuty vedli již 3:0. Pak jejich enormní tlak trochu opadl a hosté se vzpamatovali. Ve 13. minutě navíc zakončil pěknou kombinaci Eichler a snížil na 3:1. Přestože tedy v prvním dějství padly čtyři góly, nic nenasvědčovalo tomu, co se mělo dít ve druhé třetině.

Přestávka prospěla Bílým Tygrům, kteří byli od úvodního hvizdu druhé třetiny aktivnější a více se tlačili do útoku. Jejich zlepšená hra přinesla brzy efekt v podobě druhé branky, kterou vstřelil ve 20. minutě znovu Eichler. O tři minuty později opět Eichler zkompletoval hattrick a vyrovnal na 3:3. Bylo to zhruba v polovině utkání a na liberecké straně došlo ke střídání brankářů, Jiránka nahradil Kuhn. Moc se mu ale nevedlo. Domácí ho v rychlém sledu dvakrát překonali a znovu odskočili do vedení, bylo to 5:3. Naději vrátil hostům ve 27. minutě Wiencek, 5:4. Pak ale následovala doslova gólová divočina. Obrana Bílých Tygrů jakoby na ledě vůbec neexistovala, během jediné minuty padly do sítě hostů 3 (!!!) branky a domácí definitivně zlomili zápas ve svůj prospěch. Nešťastný brankář Kuhn se po pouhým čtyřech minutách a pěti obdržených brankách odebral znovu na střídačku a mezi tyče se postavil opět Jiránek. Domácí ale v té chvíli vedli „nedostižně“ 8:4.

Ve třetí třetině už v pohodě hrající domácí přidali devátý gól a vypadalo to na krutý debakl. Ve 38. minutě zmírnil trochu výsledek Wiencek, ale to bylo ze strany Bílých Tygrů vše. Naštěstí ani domácí už se do útoku nikterak nehnali, a tak Bílí Tygři potupnou „desítku“ ubránili.