Date of publication Author

27. kolo, neděle 08. března 2009
3:1
(1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Wiencek (Eichler), 29. Zachar (Wiencek, Němeček), 40. Bělohorský. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1.

Jiránek – Bělohorský, Němeček, Turský, Slavík, Velechovský, Balabán – Wiencek, Zachar, Eichler – Wieser, Spilko, Drápela – Kunst, Doubek, Nejedlý – Guzik. Trenér Jiří Peřina.

Hosté začali utkání s nadšením a velkou aktivitou, domácí tím byli zpočátku trochu zaskočeni. Hosté se také již ve 4. minutě ujali vedení. Inkasovaná branka domácí nerozhodila, postupně ovládali hru a bylo jen otázkou času, kdy se jim podaří vyrovnat. Stalo se tak ve 13. minutě, trefil se jeden z kanonýrů týmu Wiencek.

Od druhé třetiny už byli domácí lepší, ale naráželi v koncovce na dobře chytajícího brankáře hostí a také jim občas chybělo štěstí. Díky tomu hosté drželi lichotivý stav 1:1 prakticky po celou druhou třetinu, přestože byli pod trvalým tlakem. Až ve 29. minutě se prosadil v koncovce po hezké kombinaci další člen elitního útoku domácích Zachar. Gól do šatny se na hostech podepsal hlavně psychicky.

Ve třetím dějství už domácí ovládali hru, ale v koncovce se jim moc nedařilo. teprve ve 40. minutě přidal definitivní pojistku na výsledek a na vítězství Bělohorský, který překonal hostujícího gólmana pěknou střelou nad rameno. Ve zbytku utkání už si domácí „zkušeně“ pohlídali vítězství.