Date of publication Author

4. kolo, sobota 26. září 2009
5:9
(2:6, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Benda (Bajer), 8. Šíp (Jursa), 36. Aubrecht (Jursa), 45. Benda (Bajer), 57. Bajer (Stolle). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:9, 5:9.

Hlavnička (21. Mazánek) - Šuráň, Šíma, Bernat, Stolle, Horáček, Öszi - Čermák, Hájek, Šír - Dvořák, Benda, Bajer - Jursa, Aubrecht, Šíp.

Hosté z Pardubic se hned v úvodu ujali jedngólového vedení, ale domácí ve 2. minutě zásluhou Bendy vyrovnali. Další dva rychlé góly ale znovu vynesly do vedení hosty. V 8. minutě vstřelil kontaktní gól domácích Tygrů Šíp, bylo to 2:3. Místo aby kontaktní branka domácí povzbudila, tak z ní paradoxně vytěžili hosté. V rychlém sledu vstřelili tři góly a do druhé třetiny si vytvořili vysoký náskok.

V nastoupeném trendu hosté pokračovali i ve druhém dějství, postupně zvýšili až na 2:9. Až ve 36. minutě korigoval stav Aubrecht a brankostroj hostů se zastavil.

Naštěstí pro domácí zůstal v nečinnosti i po celou třetí třetinu, takže Bílí Tygři byli ušetřeni potupné "desítky". Ve 45. minutě vstřelil svojí druhou branku v utkání Benda a v 57. minutě ještě zmírnil krutost porážky Bajer.