Date of publication Author

6. kolo, sobota 10. října 2009
10:5
(3:0, 2:0, 5:5)

Branky a nahrávky: 42. Drápela (Benda, Folda), 48. Čermák (Hájek), 50. Čermák, 53. Drápela (TS), 59. Benda. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:4, 10:4, 10:5.

Hlavnička - Aubrecht, Šuráň, Bernat, Šíma, Stolle, Horáček, Öszi - Šír, Hájek, Čermák - Drápela, Benda, Folda - Šíp, Štěpán, Jursa.

Domácí byli od začátku utkání aktivnější, v první třetině si vypracovali tříbrankový náskok. V průběhu druhého dějství ho o další dva góly zvýšili a bylo rozhodnuto.

Třetí třetina pak přinesla až bezstarostný hokej směrem dozadu, padlo totiž celkem 10 branek, po pěti na každé straně!!! Nejprve ve 42. minutě vstřelil první gól Liberce Drápela, ale domácí vzápětí odpověděli stejně. Pak se Bílým Tygrům podařilo vstřelt dvě branky za sebou, ve 48. minutě skóroval Čermák a tentýž hráč v 50. minutě vykřesal malinkou naději, když snížil na 6:3. Domácí ale znovu vstřelili gól a odskočili o čtyři branky. V 53. minutě to ještě jednou hosté zkusili, trefil se Drápela, ale domácí rychle dali najevo, že to s vysokým vítězstvím myslí vážně. Během šesti minut vstřelili další tři góly a Bílí tygři tak inkasovali "desítku". V 59. minutě měl sice poslední gólové slovo liberecký Benda, ale na vítězství rivala z města automobilů to nic nezměnilo.