5. třída - Ani výborně chytající gólman nepomohl Liberci k vítězství

Date of publication Author Pavlína Stránská, Václav Lacek

Mladí Bílí Tygři zajížděli k dalšímu zápasu na soupeřův led do Hradce Králové. I přes výborně chytajícího brankáře Davida Dědka, který vychytal za dvě dějství hry přes třicet soupeřových střel, se nepodařilo Libereckým zvítězit.

14. kolo, neděle 16. prosince 2007

Branky a nahrávky: 24. Eichler (Klinger). Blokované střely: Stránský 2, Němeček 2, Lukeš, Myšák, Serbus.

Zajíček - Dědek, Kysilka - Němeček, Stránský - Lukeš, Serbus - Klinger - Eichler, Vyvadil - Dittrich - Myšák, Straka

Do zápasu proti domácím hráčům nastoupili Tygři s odhodláním uhrát v nekompletním složení co možná nejlepší výsledek. To se jim dařilo do deváté minuty, kdy skórovali domácí střelou do horních prostor Zajíčkovy branky. V závěru třetiny se ještě dvakrát prosadili hráči Hradce. Šestnáctá minuta znamenala pro domácí zvýšení vedení o další branku a gólmana Zajíčka vystřídal uzdravený David Dědek. Ten některými zákroky udivoval přihlížející rodiče, a někdy i už se radující domácí. Těsně v závěru druhého dějství se podařilo skórovat poprvé i hostům z Liberce, kdy čestný úspěch zaznamenal střelecky disponovaný čtvrťák Jan Eichler, který se ze dvou odehraných zápasů po sobě za vyšší třídu trefil podruhé. Třetí třetina přinesla ještě tři branky v síti hostů, kterým se čím dál méně dařilo držet krok s dobře hrajícím soupeřem.

14. kolo, neděle 16. prosince 2007