5. třída pouze remizovala s Hradcem

Date of publication Author Jan Rachota

Málo častá střelba a sólové pojetí hry - to byly dvě příčiny, díky kterým si Tygři odnesli z utkání s Hradcem pouze bod. Místy velký tlak znamenal totiž pouhé tři branky v síti hostí, což v součtu s chybami v obraně stačilo pouze na remízu.

14. kolo, sobota 27. listopadu 2010
3:3
(0:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: Stratílek, Dospěl, Liška Asistence: Adamec, Mendl

Tomeh - Holinger, Holub, Charvát, Mojžíšek, Melzer, Šustrová, Šaml, Šťástka, Mendl, Liška, Stratílek, Dospěl, Adamec, Nedomlel, Pjankov, Košek.

V 1. třetině měli ze hry více domácí, ale paradoxně skončila vítězstvím hostí, kteří po hrubé chybě vstřelili první branku. Ta jasně naznačila, jak zápas bude vypadat. Bílí Tygři si dokázali vytvořit tlak, ale málo častá střelba neznamenala výraznější posun skóre. Naštěstí přišla pěkná akce Luboše Dospěla, která Tygrům přinesla vyrovnání. Soupeř však brzy dokázal odpovědět a do kabin se tak šlo za stavu 1:2. Tygříkům vyšel úvod třetí třetiny, kdy Martin Stratílek ukázal Hradeckým záda a nekompromisně zavěsil. Nikoho snad ani nepřekvapilo, že soupeř dokázal, opět po chybě Tygrů, v zápětí skórovat a odskočit na na 2:3. Poslední branka padla měla klasický hokejový nádech - vyhrané buly, po kterém Adam Liška zpečetil výsledek na konečných 3:3. Pouze 14 střel na branku při někdy i drtivém tlaku Tygrů, tak znamenalo pouze remízu. Liberečtí tak musí zlepšit hlavně střelbu a týmové pojetí hry.