5. třída přestřílela Pardubice, na body to ale nestačilo

Date of publication Author Jan Rachota, Jan Mendl

Po minulém nevydařeném zápase s Hvězdou Praha, nastoupilo na led v libereckých dresech úplně jiné mužstvo a se silnými Pardubicemi Tygříci odehráli velice dobré utkání.

27. kolo, sobota 19. února 2011
4:6
(1:1, 3:2, 0:3)

Branky: Šaml 2, Mendl, Dospěl. Nahrávky: Hornická, Adamec, Liška, Holub

Novák (Hlavnička) - Melzer, Ira, Mojžíšek, Holub, Holinger, Šustrová, Charvát, Nedomlel, Mendl, Liška, Bitman, Šťástka, Hornická, Dospěl, Adamec, Stratílek, Nikolič, Šaml.

Po minulém nevydařeném zápase s Hvězdou Praha, nastoupilo na led v libereckých dresech úplně jiné mužstvo a se silnými Pardubicemi Tygříci odehráli velice dobré utkání. V 1. třetině se Pardubice ujaly již v 11. minutě vedení, ale Tygři v 18. minutě vyrovnali Šamlem. Byla to jeho vůbec první branka sezóny. Ve druhé třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou, nicméně z tlaku Liberce nebylo nic, naopak udeřily Pardubice. Ve 13. minutě 2. třetiny to bylo 1:2. Liberec branka nepoložila a začal Pardubice tlačit. Po 30 vteřinách hry přišlo vyrovnání z hole Dospěla, bohužel ještě v téže minutě Eaton opět zavěsil a bylo to znovu o gól - 2:3!

Ani tato branka Tygry nezlomila. Bojovností zvrátili stav zápasu ve svůj prospěch, v 18. minutě 2. třetiny to po brankách Mendla a Šamla bylo veselejší - 4:3.

Ve 3. třetině se opět hrál vyronaný hokej, v 11. minutě ale Tygříci neudrželi vedení a Pardubice otočily až na konečných 4:6.

I přes nepříznivý výsledek lze najít několik pozitivních faktorů, střely na branku skončily 38:29 pro domácí a tlak v některých pasážích byl opravdu drtivý. Tygříci se v tomto utkání přesvědčili, že hrát mohou opravdu s každým.