5. třída přetlačila Hradec na jeho ledě

Date of publication Author Jan Rachota, Jan Mendl

Ve velice vyrovnaném utkání rozhodla bojovnost libereckých nadějí. Soupeř se sice dostal vždy do vedení, ale Tygři nenechali nic náhodě a po dlouhé době přivezli 2 body z venku.

29. kolo, středa 09. března 2011
3:4
(2:1, 1:1, 0:2)

Branky Liberce: Nedomlel 2, Zika, Dospěl. Asistence Liberce: Mendl, Zika, Hornická, Nikolič.

Novák, Hlavnička - Ira, Mojžíšek, Holub, Holinger, Nikolič, Šustrová, Nedomlel, Mendl, Zika, Šťástka, Hornická, Šaml, Stratílek, Dospěl, Bitman.

O vyrovnanosti mistrovského zápasu hovoří i střely na branku 23:24. První branka Liberce padla po pěkné akci Mendla a zakončujícího Nedomlela - 1:1. Hradec poté zvýšil na 2:1 v přesilové hře, a tak také skončila 1. třetina.

Ve 2. třetině se Tygři nadřeli na druhý gól. Nakonec to nebyla na první pohled jasná gólová akce - jednoduché vyhození puku z libereckého obranného pásma zachytil Dospěl a střelou k levé tyči vyrovnal na 2:2. Bohužel těsně před sirénou udeřilo potřetí a Hradec šel do kabin ve vedení 3:2.

Po domluvě v kabině se Tygři vrhli na soupeře a přišlo vyrovnání z hole Ziky. Za nerozhodného stavu jel Dospěl trestné střílení, ale nebyl úspěšný. O bodech pro Liberec tak rozhodl čtyři minuty před koncem opět Nedomlel. Hradec v závěru ještě zkoušel power-play, ale Tygřata si již dokázala pohlídat konečný stav 4:3 ve svůj prospěch.