5. třída rozdílem třídy přehrála lídra z Letňan

Date of publication Author Jan Rachota, foto a report Jan Mendl

Utkání proti Letcům Tygři odehráli v Tipsport areně a plni dojmů z tohoto prostředí se od začátku zakousli do soupeře. Nadšení jim vydrželo po celý zápas, a tak Liberec zaskočil lídra tabulky.

31. kolo, čtvrtek 17. března 2011
6:2
(1:1, 1:0, 4:1)

Branky Liberce: Mendl 3, Dospěl, Holub, Pjankov. Asistence Liberce: Bitman 2, Liška, Hornická, Ira, Nedomlel.

Tomeh, Novák - Holub, Holinger, Ira, Mojžíšek, Charvát, Šustrová, Nedomlel, Mendl, Liška, Hornická, Bitman, Šaml, Pjankov, Dospěl, Stratílek, Šťástka

Již ve 4. minutě se po přihrávce Nedomlela prosadil Mendl a Tygři šli do vedení - 1:0. Soupeř stačil v početní výhodě ve 14. minutě vyrovnat, a tak stav po 1. třetině ukazoval 1:1.

Do 2. třetiny opět vyšel vstup lépe Liberci a po obléhání hostující svatyně vybojoval svým důrazem puk Liška pro Mendla - 2:1. Po dvou třetinách se tak pro Tygry utkání vyvíjelo velice dobře a na led do třetí třetiny tak nastupovali s velkým očekáváním.

Hned na úvod chtěli Tygři zdatného soupeře dorazit, to se jim také povedlo. V 7. minutě se svým prvním gólem v této sezoně prosadil Holub, 10. minuta a důraz Pjankova - 4:1. Navíc přišla samostatná akce a průnik Dospěla ve 13. minutě - 5:1. Ale to nebylo vše - v 15. minutě po objetí branky dovršil hattrick Mendl - 6:1. Letci v 17. minutě pouze zkorigovali na 6:2 a následně odletěli zpět do Prahy.

Pochvalu trenéra si vysloužili brankáři Tomeh a Novák, kteří se podělili o dvě branky soupeře a velmi podrželi Tygří tým!