5. třída v přestřelce podlehla Bruslařům

Date of publication Author Jan Rachota, Jan Mendl

Od začátku až do konce utkání se bylo na ledě na co dívat a jen kousek štěstíčka rozhodl o tom, že si "Bolka" odvezla všechny body domů.

30. kolo, sobota 12. března 2011
8:9
(2:2, 3:4, 3:3)

Branky Liberce: Charvát 3, Stratílek 2, Bitman, Nedomlel, Mendl. Asistence Liberce: Bitman 2, Pjankov, Stratílek.

Novák, Tomeh - Ira, Mojžíšek, Holub, Holinger ,Charvát, Šustrová, Nedomlel, Mendl, Zika, Šťástka, Hornická, Šaml, Bitman, Pjankov, Stratílek

Do 10. minuty svítilo na ukazateli 0:0, od této chvíle se ale začali prosazovat střelci na obou stranách a po 1. třetině byl stav 2:2. Ta Tygry skóroval Bitman a ukázkovým lobem od modré Adam Charvát.

Nástup do 2. třetiny vypadal z liberecké strany velice nadějně a po kombinaci Bitmana se Stratílkem to ve 2. minutě bylo 3:2. Již brzy však soupeř vyrovnal na 3:3 (za 20 vteřin). Pak se ale prosadil Tygr Nedomlel, 4. minuta 2. třetiny 4:3. Poté se hra trochu uklidnila. Další branka padla až v 10. minutě - 4:4. O minutu později ale podruhé v utkání skóroval Charvát a bylo to 5:4. Tygři ale nedokázali vedení udržet dlouho, za 45 vteřin to byla znovu remíza - 5:5! Boleslav stihla ještě v 19. minutě vsítit branku na 6:5 a do kabin odešla spokojenější.

3. třetina nezačala vůbec dobře - po hrubé chybě jedné z libereckých pětek (v tomto zápase několikáté) to bylo 7:5. Další minuta patřila Adamu Charvátovi a jeho hatricku - 6:7. To by nebyl ale tento zápas - ihned po buly /25 s/ se radoval opět soupeř - 6:8. Tygři dál bojovali a přišlo snížení - v 8. minutě třetí třetiny skóroval Stratílek - 7:8 . V 18. minutě Mendl dokonce vyrovnal na 8:8 a utkání směřovalo k zasloužené remíze. V nervydrásajícím závěru ale udeřila Boleslav - 8:9. Tygrům už nepomohla ani power-play.

Poděkování trenérů si vysloužila 3. pětka, která se podílela na šesti brankách.