Tygřice v nájezdech zdolaly tým ESA Praha. Dobrý zápas, shoduje se hrdinka Švejdová s trenérem

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílým Tygřicím čelil v zápase 16. kola ligy žen vedoucí tým divize A2 ESA Praha. Od úvodních minut se hrál vyrovnaný hokej, který vrcholil až v nájezdech. V nich byly šťastnější naše hráčky.

13.kolo, neděle 31. ledna 2016
2:1sn
(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Petrementová (Horáková, Čadková), rozh. náj. Daňková – 16. Kobyláková (Pellarová). Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Švejdová - Cikánová, Cejpová, Čadková, Daňková (C), Horáková - Petrementová, Svatošová, Forbelská, Raselová, Drangovská, Rejnartová, Vimmerová

HC ESA Praha

Hůlková - Kobyláková, Soukupová, K. Svobodová, Gegáňová, Branická - D. Svobodová, Pokorná, Kubisková, Srbová, Pellarová, Bobková, Dočkalová, Beránková

Pražanky vlétly do utkání ve velkém stylu a dokázaly si vypracovat první opravdu velkou šanci. Brankářka Švejdová musela likvidovat samostatný nájezd Dity Svobodové, s pokusem zápěstím z velké dálky si ale poradila. A byla to nakonec opatrovnice hostující svatyně, která jako první musela lovit puk ze své sítě. Martina Petrementová využila dobré clony spoluhráčky před bránou a svižnou ranou z pravého kruhu otevřela skóre – 1:0.

ESA však nadále náš celek přehrávala a Švejdová se mezi třemi tyčemi musela pořádně ohánět. Hostující Dita Svobodová, nejaktivnější hráčka úvodních dvaceti minut, nebezpečně zakončovala brejk 3 na 1, avšak jen do plastronu domácí brankářky. To už ale neplatilo o pokusu Lenky Kobylákové. Ta totiž zamířila nad beton Švejdové a krátce před přestávkou srovnala na 1:1.

Druhé dějství začalo podobně jako to první. Na Švejdovou se tentokrát řítila Kubisková, ale podobně jako její kolegyně Svobodová na domácí brankářku nevyzrála. A ve druhé polovině prostřední části přišel další samostatný únik, tentokrát v podání Kobylákové. I s ním si však skvělá Švejdová poradila.

Rychlých kontrů si Švejdová užila požehnaně i ve třetí periodě. V jejím úvodu čelila tváří v tvář Kubiskové, ta ale znovu neuspěla. Na druhé straně ujely obraně Pražanek Horáková a Drangovská. Zakončení první jmenované však skončilo v rukavici Veroniky Hůlkové.

Pět minut před koncem se hráčkám hostujícího výběru naskytla skvělá příležitost rozhodnout v podobě přesilovky 5 na 3. Tu ale Pražanky vůbec nezvládly a hloupými fauly se o ni brzy připravily. V základní hrací době se nerozhodlo, a tak musely vítězky určit nájezdy. V nich excelovala Viktorie Švejdová, jedinou úspěšnou střelkyní se pak stala kapitánka Tereza Daňková, která zajistila Tygřicím bod navíc za výhru 2:1 po samostatných nájezdech.

"Zápas byl hodně dobrý. Myslím si, že jsme podaly ještě lepší výkon, než jsme čekaly, protože nás bylo jen dvanáct. Nájezdy tomu utkání slušely a je super, že jsme je zvládly," libovala si po výhře nad Pražankami hrdinka Viktorie Švejdová.

Jan Daněk
„Bylo to naprosto vyrovnané utkání, které mohla rozhodnout jediná větší chyba. Ta nepřišla a navíc oba týmy neproměnily další příležitosti. Výsledky třetin hovoří za vše. Dobrý zápas.“